I Zjazd Rodziny Kisielów

I Zjazd Rodziny Kisielów

W niedzielę 2 lipca o godzinie 11.00 w parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Pniewie Mszą Świętą rozpoczął się PIERWSZY ZJAZD RODZINY KISIELÓW.

Po Mszy Świętej uczestnicy mogli wysłuchać krótkiej prelekcji historycznej pt. ,,Skąd nasz ród? Od Adama Kisiela wojewody kijowskiego do współczesności". Prelekcję wygłosiło dwóch braci: Michał Kisiel i ks. kan. dr Dariusz Kisiel, którzy od kilkunastu lat wspólnie badają genealogię rodu Kisielów. Na podstawie literatury historycznej i innych źródeł, prelegentom udało się ustalić nie tylko genealogiczne pochodzenie Kisielów w okolicach Pułtuska, ale także charakterystyczne cechy budowy ciała i cechy charakteru, co było bardzo ciekawym i zarazem humorystycznym wątkiem spotkania. Część oficjalna zakończyła się wspólnym  zdjęciem. W zjeździe wzięło udział około 300 osób,  a wszyscy oczywiście z rodu Kisielów. Cały zjazd zakończył się wspólnym obiadem w Domu Weselnym Natalia w miejscowości Lemany. Była to wspaniała okazja do integracji. Uczestnicy zjazdu prezentowali swoje rodziny,  pochodzenie i wspominali swoich przodków. Miłym zaskoczeniem było wyróżniające się podobieństwo wśród uczestników zjazdu, szczególnie wśród mężczyzn. Podczas uroczystości swoje 95 urodziny obchodziła Zofia Kisiel. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejny zjazd,  w następnym roku, na 260 rocznicę przybycia pierwszych Kisielów na teren Puszczy Białej- do Cieńszy.

Jan Kisiel

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę