Więcej o sporcie http://wpu24.pl Sun, 22 Jan 2017 23:20:33 +0100 MYOB pl-pl FUKS BRIX. Okiem trenera Łukasza Załęskiego... http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2178-fuks-brix-okiem-trenera-lukasza-zaleskiego http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2178-fuks-brix-okiem-trenera-lukasza-zaleskiego FUKS BRIX. Okiem trenera Łukasza Załęskiego...

     W Pułtusku pojawiłem się za sprawą Pana Andrzeja Krawczaka (dyrektora sportowego FUKS BRIX PUŁTUSK), a pośredniczył w naszym kontakcie trener Paweł Zacharski. Dyrektor przedstawił mi pomysł na kobiecą piłkę, a że Pułtusk był mi zawsze bliski ze względu na powiązania rodzinne szybko podjęliśmy decyzję o współpracy. Jak do tej pory uważam ten ruch za strzał w dziesiątkę. Ponieważ permanentnie studiuję życie, to obserwacja i rozmowy z takimi ludźmi jak Jan Kaczmarczyk, czy Andrzej Krawczak pozwalają budować kolejne stopnie doświadczenia nie tylko typowo trenerskiego. Da się zauważyć nawet po tak krótkim pobycie w Pułtusku, że środowisko sprzyja rozwojowi piłki nożnej. Być może wszyscy, których do tej pory spotkałem widzą duży potencjał w drużynie FUKS BRIX PUŁTUSK :) I o niej kilka słów należałoby powiedzieć, bo to w końcu sedno naszej działalności.
     Treningi rozpoczęliśmy 2 sierpnia 2016r. więc minął miesiąc odkąd spotykamy się regularnie. To "o sto lat krócej" niż staż treningowy pozostałych ekip IV ligi mazowieckiej. Tym bardziej cieszy, że w debiucie zdobyliśmy komplet punktów wygrywając wyjazdowy mecz z ŁKS Łochów 1:2. Gra dziewczyn generuje tak duże emocje, że już teraz dostajemy sygnały o rekordowej frekwencji na trybunach podczas niedzielnego meczu. Wciąż rosnący poziom sportowy jest niewątpliwie w dużej mierze zasługą sprawnej organizacji, którą zapewnia sponsor - Firma BRIX, osoba naszego dyrektora Andrzeja Krawczaka oraz instytucje partnerskie: MOSiR Pułtusk z dyrektorem Wojciechem Gregorczykiem i Zespół Szkół nr 4 z dyrektorem Krzysztofem Łachmańskim.
     W tym momencie drużynę tworzą 23 zgłoszone do rozgrywek zawodniczki. Mamy jedną dziewczynę, Pułtuszczankę - jest to Natalia Stępkowska - która doświadczyła gry na poziomie ligowym w Loczkach. Poza tym przykładem cała grupa to "świeżynki', nie trenujące wcześniej regularnie w klubach. Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest zainteresowanie treningami kolejnych dziewczyn, które w najbliższych dniach będziemy również zgłaszać do rozgrywek. Frekwencja oscyluje w granicach 20 zawodniczek na jednostkę więc trenerowi pozostaje zakasać rękawy i robić wszystko, aby progres trwał.
     Udało nam się zebrać grupę dziewczyn, które są sprawne motorycznie, piękne i mądre, a to gwarantuje rozwój na wszystkich płaszczyznach od sportowej po marketingową. Nie wiem jak to się dzieje, że są do tego wszystkiego jeszcze pracowite, ale każda jednostka jak do tej pory wnosi nową jakość w naszą grę i będziemy mocno trzymać fason, aby tak zostało na długie lata.
     Nabór do drużyny oczywiście trwa. Chętne do gry dziewczyny mogą się zgłaszać przez fp drużyny pod adresem facebook.com/fukspultusk Tu dostaniecie odpowiedzi na pytania.
     Kibiców zapraszamy na pierwszy mecz ligowy 11 września 2016r (niedziela) i bicie rekordu frekwencji. O godzinie 14:30 podejmiemy na stadionie przy Daszyńskiego Mszczonowiankę Mszczonów w ramach IV ligi mazowieckiej. Sportowe emocje uatrakcyjni oprawa meczowa, a wśród kibiców rozdamy drobne gadżety oraz wylosujemy atrakcyjne nagrody !!
Do miłego zobaczenia ;)

]]>
biuro@wpu24.pl (Jarosław Kopeć) Sport Fri, 09 Sep 2016 13:17:00 +0200
Mamy wicemistrza Polski http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2055-mamy-wicemistrza-polski http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2055-mamy-wicemistrza-polski Mamy wicemistrza Polski
]]>
biuro@wpu24.pl (Jarosław Kopeć) Sport Sun, 31 Jul 2016 19:05:45 +0200
Wigilijne spotkanie Semiramidy http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2665-wigilijne-spotkanie-semiramidy http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2665-wigilijne-spotkanie-semiramidy Wigilijne spotkanie Semiramidy
]]>
biuro@wpu24.pl (Semiramida - Cezary Rzepnicki) Sport Sun, 18 Dec 2016 16:31:27 +0100
Zawodniczka FUKS BRIX PUŁTUSK Mistrzynią Polski http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2785-zawodniczka-fuks-brix-pultusk-mistrzynia-polski http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2785-zawodniczka-fuks-brix-pultusk-mistrzynia-polski Zawodniczka FUKS BRIX PUŁTUSK Mistrzynią Polski


Natalia Kieszkowska, która na co dzień występuje w barwach IV-ligowego klubu FUKS BRIX PUŁTUSK została wypożyczona z końcem listopada do KU AZS Uniwersytet Warszawski i jak sie okazało był to strzał w dziesiątkę. Po udanych grudniowych eliminacjach drużyna Uniwersytetu wystąpiła w dniach 14-15 stycznia w finałach w Brodnicy, a tam była bezkonkurencyjna i mimo, że poziom rozgrywek był najwyższy w historii, zdobyła złoto.
Zawodniczka z Pułtuska wydatnie przyczyniła się do sukcesu i została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. To trudne, ale jednak realne, aby budować klub od podstaw i w ciągu tak krótkiego czasu w drużynie piłkarskiej z poziomu IV ligi mieć Reprezentanta Polski i Mistrzynię Polski. Warto stawiać sobie wysokie cele, a przede wszystkim realizować trening, doskonalić się co dzień i grać wydobywając z siebie największe zalety. Nigdy nie wiemy kto nas obserwuje i dokąd zaprowadzi nas dzisiejszy mecz. A to nasz mecz ligowy z 24 września 2016r. zapoczątkował drogę do złota - podkreśla trener świeżo upieczonej mistrzyni Łukasz Załęski.
Specjalne podziękowania należą się dla Pana Jana Kaczmarczyka oraz Pana Andrzeja Krawczaka za wsparcie w codziennym rozwoju oraz dla Trenerki KU AZS UW Marii Wąsowskiej za szansę gry i naukę podczas przygotowań.

]]>
biuro@wpu24.pl (FUKS Brix) Sport Thu, 19 Jan 2017 11:47:01 +0100
Szkoła popularyzuje women’s league http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2322-szkola-popularyzuje-women-s-league http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2322-szkola-popularyzuje-women-s-league Szkoła popularyzuje women’s league


Celem projektu jest popularyzacja piłki nożnej kobiet i utworzenie regularnych ogólnopolskich rozgrywek szklonych w piłkę nożną dla dziewcząt w kategoriach wiekowych U8 – U10 (8-10 lat).
W pierwszej fazie rozgrywek w każdym województwie wyłoniono 5 zespołów. Z Mazowsza w turnieju będą brały udział: Szkoła nr 209 w Warszawie, Szkoła im. św. Franciszka w Warszawie, Szkoła w Ząbkach, Szkoła Sportowa nr 4 w Radomiu i Szkoła nr 4 im. I. Szewińskiej w Pułtusku.
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pułtusku uczestniczy w projekcie dzięki wsparciu działającego przy szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego „FUKS” oraz dzięki osobistemu zaangażowaniu Andrzeja Krawczaka i Sławomira Krysiaka. Rozgrywki międzyklasowe w kl. I – III pozwoliły wyłonić grupę 30 dziewcząt, które zostały objęte treningiem. Spośród tej grupy wybrana została reprezentacja szkoły. Wyjazdy na turnieje finansuje Polski Związek Piłki Nożnej, a stroje sportowe ufundował Jan Kaczmarczyk – Prezes firmy BRIX.

]]>
biuro@wpu24.pl (Jarosław Kopeć) Sport Thu, 29 Sep 2016 15:52:01 +0200
Odnowiony Skatepark http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2058-odnowiony-skatepark http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2058-odnowiony-skatepark Odnowiony Skatepark
 • PULTUSK
 • MOSIR
  ]]>
  biuro@wpu24.pl (Jarosław Kopeć) Sport Mon, 01 Aug 2016 11:24:29 +0200
  95 lat MLKS Nadnarwianka http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2180-95-lat-mlks-nadnarwianka http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2180-95-lat-mlks-nadnarwianka 95 lat MLKS Nadnarwianka

  W trakcie uroczystej inauguracji na stadionie miejskim (z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i piłkarskich) nie zabrakło oficjalnych przemówień i podsumowań. Wręczono odznaczenia PZPN i OZPN oraz wyróżnienia i podziękowania burmistrza miasta. W ramach obchodów rozegrano też kolejny mecz ligi okręgowej (Nadnarwianka: Sona Nowe Miasto) oraz mecz pomiędzy byłymi zawodnikami MLKS Nadnarwianka Pułtusk, a Legią Warszawa Champions League (skład Legii Warszawa grający w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 1995/1996).

  ]]>
  biuro@wpu24.pl (Jarosław Kopeć) Sport Sat, 10 Sep 2016 14:23:05 +0200
  Brązowy skok Z. Kamińskiej http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2303-brazowy-skok-z-kaminskiej http://wpu24.pl/index.php/sports/item/2303-brazowy-skok-z-kaminskiej Brązowy skok Z. Kamińskiej
  ]]>
  biuro@wpu24.pl (Jarosław Kopeć) Sport Sun, 25 Sep 2016 17:36:00 +0200