Trójka bez prawka

Trójka bez prawka

Funkcjonariusz Ruchu Drogowego zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem, które uprawnia do kierowania pojazdem przez 24 godziny od chwili jego zatrzymania, w przypadku przekroczenia przez kierującego pojazdem dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub w sytuacji gdy kierujący pojazdem przewozi osoby w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.

Tylko w ubiegłym tygodniu, policjanci ujawnili 3 przypadki skutkujące zatrzymaniem uprawnień za jazdę z nadmierna prędkością. Do dwóch z wykroczeń doszło w Głodowie, pozostałe w Przemiarowie. Skutkiem brawurowej jazdy były 2 mandaty i 1 wniosek o ukaranie do Sądu. We wszystkich przypadkach, na kierujących zostało nałożonych po 10 punktów karnych a uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane.

2 komentarzy

 • Karol
  Karol niedziela, 03, wrzesień 2017 03:41 Link do komentarza

  Artykuł napisany jest ogólnikowo, tak aby przypomnieć, o możliwościach jakie mają funkcjonariusze.
  W celu zasięgnięcia szerszego zakresu informacji polecam użyć wyszukiwarki Google, lub kliknąć w link ;)
  Mamy tu dokładnie opisaną sytuację, związaną z przewozem większej ilości pasażerów niż określona w Dow. Rej.
  Link:
  http://zatrzymaneprawojazdy.pl/zatrzymanie-prawa-jazdy-za-przewozenie-osob-w-liczbie-przekraczajacej-liczbe-miejsc-okreslona-w-dowodzie-rejestracyjnym/
  Polecam lekturę, ponieważ od przybytku wiedzy głowa nie boli :-)
  Pozdrawiam

 • Cezar
  Cezar piątek, 01, wrzesień 2017 21:51 Link do komentarza

  Witam.Czy ja dobrze zrozumiałem treść artykułu, a mianowicie chodzi mi o zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym za : przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km , to jest zrozumiałe Ale za to że podróżuje jedna osoba więcej niż jest w dowodzie rejestracyjnym ??? A może się nie znam na przepisach?

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę