Dwa wypadki, sześć kolizji

Dwa wypadki, sześć kolizji

W związku z ostatnim weekendem wakacji – w dniach od 1 do 3 września znacznie zwiększył się ruch pojazdów na drogach. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Niestety, nie obyło się bez zdarzeń drogowych.


Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów pokazuje, że liczba odnotowanych wypadków drogowych, w porównaniu do roku poprzedniego jest mniejsza. W ubiegłym roku (do końca sierpnia), odnotowaliśmy ich 35, analogicznie w tym, doszło do 29 zdarzeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni 7. Niestety i w ten weekend ich nie brakowało.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek w miejscowości Lutobrok Folwark. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Fiatem Cinquecento wyjeżdżając z zakrętu, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł na prawe pobocze i uderzył w betonowy słup. Na skutek poniesionych obrażeń, 34 letni kierujący, mieszkaniec gm. Obryte poniósł śmierć.

Kolejny wypadek, miał miejsce w nocy z 2 na 3 września, na ul. Aleja Wojska Polskiego w Pułtusku. Kierujący Fordem, 20– letni mieszkaniec pow. pułtuskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu podczas manewru skrętu w lewo. Poszkodowany, 21– letni kierowca Passata doznał złamania kości śródręcza.

Ponadto doszło do 6 kolizji. W trzech przypadkach kierujący nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami poprzedzającymi, w dwóch- nie dostosowani prędkości do warunków panujących na drodze. Jeden z kierujących doprowadził do zdarzenia poprzez nieprawidłowe omijanie.

Podczas ostatniego weekendu wakacji policjanci zbadali na trzeźwość ponad 200 kierujących. Trzech pośród nich „odważyło się” wsiąść za kierownicę po alkoholu- jeden kierujący samochodem i dwóch rowerzystów.

Prowadzący pojazdy na tzw. podwójnym są zjawiskiem bardzo niepokojącym, dlatego ponownie apelujemy o jazdę w trzeźwości, bowiem niewielka dawka alkoholu może doprowadzić do nieszczęścia na drodze!

Media

Więcej w tej kategorii: « Wypadek gimbusa 10 karnych mandatów »

2 komentarzy

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę