14 strażackich interwencji

14 strażackich interwencji

 W dniach 04.09.2017 r. – 10.09.2017 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 14 zdarzeniach:


4 września
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i dwa zastępy z OSP Pniewo  (8 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru samochodu ciężarowego w miejscowości Pniewo gm. Zatory. W samochodzie zapalił się olej podczas wymiany turbiny. Pożar został ugaszony przez kierowców przed przybyciem Jednostek Straży Pożarnej.
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do poszukiwań mężczyzny, który zagubił się w lesie podczas zbierania grzybów w okolicach miejscowości Szygówek gm. Pułtusk. Po kilkunastu minutach poszukiwań ratownicy odnaleźli grzybiarza.
5 września
•    Trzy zastępy z JRG Pułtusk (10 ratowników) i dwa zastępy z OSP Winnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego autobusu szkolnego w  miejscowości Gnaty – Lewiski gm. Winnica. Autobusem podróżowało 40 uczniów i  opiekunka. W wyniku zjechania autobusu do rowu i uderzeniu w drzewo do szpitala na obserwację zabrane zostało jedno dziecko, pozostałe dzieci nie odniosły obrażeń. Ratownicy w ramach wsparcia psychicznego rozdali dzieciom maskotki „Misia Ratownika”.
6 września
•    Jeden zastęp z OSP Grabówiec (5 ratowników) usunął gniazdo szerszeni z poddasza budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego.
7 września
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 ratowników) usunął niebezpiecznie zwisający konar drzewa nad chodnikiem w Pułtusku przy ulicy Świętojańskiej.
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar gałęzi, które wypalał właściciel na swojej posesji w Pułtusku przy ulicy Białowiejskiej. Pouczono właściciela o zakazie wypalania pozostałości roślinnych.
•    Jeden zastęp z OSP Trzciniec (5 ratowników) usunął gniazdo szerszeni z przewodu kominowego budynku mieszkalnego w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk.
•    Jeden zastęp z OSP Świercze (5 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Kowalewice Nowe gmina Świercze.
8 września
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmieci składowanych na jednej z posesji w Pułtusku przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie.
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) na prośbę Policji otworzył drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ulicy Tysiąclecia.
•    Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zostały zadysponowane do alarmu pożarowego z monitoringu Hotelu Milord. Alarm okazał się fałszywy.
9 września
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego w wydostaniu i transporcie do karetki nieprzytomnego mężczyzny leżącego nad brzegiem kanałku rzeki Narew w Pułtusku przy ulicy Benedyktyńskiej.
10 września
•    Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz zastępy z OSP Obryte, Pniewo, Głodowo i Zambski Kościelne (26 strażaków) ugasiły pożar stodoły
w miejscowości Ciółkowo Rządowe gm. Obryte.
•    Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) i dwa zastępy z OSP Pniewo (11 strażaków) ugasiły pożar fotela w budynku jednorodzinnym w miejscowości Pniewo gm. Zatory. W pożarze poszkodowana została kobieta, która została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez niedopałek papierosa.

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę