Dwa niesprawne, szkolne autobusy

Dwa niesprawne, szkolne autobusy

Od 4 września na drogach powiatu pułtuskiego można było zaobserwować większą niż zwykle liczbę policjantów Ruchu Drogowego. Wszystko po to aby zapewnić najmłodszym bezpieczne dotarcie do szkoły.

Wraz z początkiem roku szkolnego Policjanci na terenie powiatu pułtuskiego prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Pomimo, że obejmowały one pierwszy tydzień września, funkcjonariusze co najmniej do końca października będą odwiedzać szkoły, przedszkola i prowadzić zajęcia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa. Z najmłodszymi dziećmi, policjanci poruszać będą tematy dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.  

W okresie trwania działań 04.09 – 08.09 funkcjonariusze Ruchu Drogowego skontrolowali 19 autobusów dowożących dzieci do szkoły. W ciągu tych kilku dni działań, policjanci nałożyli 109 mandatów karnych, pouczyli 14 kierujących, na 4 skierowali wnioski do sądu. Głównymi wykroczeniami była prędkość i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Za brawurową jazdę, Policjanci drogówki zatrzymali 5 praw jazdy. Wynikiem działań mundurowych były również 4 zatrzymane dowody rejestracyjne. 2 przypadki dotyczączyły niesprawnego autobusu dowożącego dzieci do placówki szkolnej- nieprawidłowości w układzie hamulcowym oraz nadmiernie zużyte ogumienie.

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę