Naruszyła nietykalność policjantów

Naruszyła nietykalność policjantów

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 27-letnią mieszkankę gm. Pułtusk, która nie chciała się podporządkować poleceniom funkcjonariuszy. W końcu dopuściła się znieważenia dwóch z nich. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

W niedzielę (14 maja) po godz. 23 pułtuscy policjanci podjęli interwencję wobec awanturujących się osób. Mężczyźni nie reagowali na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy, zakłócali porządek publiczny. Po chwili agresja „przeniosła” się na policjantów. Podczas próby obezwładnienia jednego z napastników, do policjantów podbiegła młoda kobieta. Utrudniała czynności szarpiąc funkcjonariuszy za mundur. Próba uspokojenia kobiety nie przyniosła skutku, nie stosowała się do wydawanych poleceń. Odwagi w zachowaniu dodał 27 – latce  stan w jakim się znajdowała. Miała ponad promil alkoholu we krwi. Agresywna mieszkanka gm. Pułtusk i mężczyźni zostali doprowadzeni do Komendy. Za zakłócanie ładu i porządku publicznego, 27 i 28 – latkowie zostali ukarani 500 złotowymi mandatami karnymi. Kobieta za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i wywieranie wpływu na policjantach w celu odstąpienia od wykonywania czynności służbowych trafiła do policyjnej celi. W poniedziałek usłyszała zarzut. Wczoraj, na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

  • Mieszkanka
    Mieszkanka czwartek, 18, maj 2017 10:56 Link do komentarza

    No i bardzo dobrze.
    Proszę wysyłać częściej patrole do koszar i na poniemieckie. Tam nawet w dzień strach iść.

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę
reklama