Oficer prasowy- st.sierż. Milena Kopczyńska

Oficer prasowy- st.sierż. Milena Kopczyńska

URL strony:

Dwa szkodliwe nałogi

Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 20 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielce grozi odpowiedzialność karno skarbowa. Zatrzymali też 35 latka, który posiadał marihuanę. Mieszkaniec Pułtuska usłyszał już zarzut, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

19 bezpasowców

17 marca br. policjanci drogówki  prowadzili krajowe działania pn. „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Nawet 300 tys. zł grzywny!

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Ciechanowa doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu pułtuskiego nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi kara grzywny, w wysokości nawet 300 tys. zł oraz pozbawienie wolności do lat 3. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w Ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.