Obwodnica ma być

Wicewojewoda, minister i dyrektor GDDKiA przed ogłoszeniem decyzji Wicewojewoda, minister i dyrektor GDDKiA przed ogłoszeniem decyzji

To zapewnienie naszego posła - ministra Henryka Kowalczyka, którego udzielił dziś na konferencji prasowej w Domu Polonii. Zapowiedź, że coś jest "na rzeczy" padła z jego ust podczas niedawnego spotkania premier Beaty Szydło z mieszkańcami miasta. Teraz zapowiedź można chyba zamienić w pewność, bowiem to nie kto inny jak właśnie Henryk Kowalczyk zapowiedział kilkanaście lat dokończenie budowy szpitala i ten "stoi jak byk".

W spotkaniu - konferencji uczestniczył też wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk oraz Marian Gołoś dyrektor oddziału GDDKiA w Warszawie. W trakcie spotkania wiceminister Jerzy Szmit z ministerstwa  Infrastruktury i Budownictwa podpisał dokumenty uruchamiające stosowne procedury. Plan zakłada odtworzenie nieaktualnych dokumentów i zezwoleń, które czekały na realizację od 2009 roku. Te prace mogą potrwać rok, półtora i w 2019 roku mogłyby rozpocząć się prace budowlane.

Przebudowie ma ulec też odcinek krajowej drogi od końca serockiej obwodnicy w kierunku Pułtuska oraz od Legionowa do Zegrza.

Obwodnica ma mieć długość nieco ponad 15 km i kosztować 536 mln. Na wykonanie prac GDDKiA daje sobie czas do 2022-2023 roku.

W planach sprzed niemal 10 lat przyjęto, że obwodnica będzie wyłączać się z istniejącej drogi nr 61 w miejscowości Łubienica położonej na południe od Pułtuska, ominie miasto od strony zachodniej i będzie się włączać do istniejącej drogi nr 61 w miejscowości Lipa na północ od miasta. Na środkowym odcinku droga będzie poprowadzona mniej więcej wzdłuż zachodniej granicy miasta. Na końcowym odcinku obwodnicy zaprojektowano most nad rzeka Pełta o długości 30 m. Długość projektowanej obwodnicy wyniesie 15,1 km. Rozpatrywano trzy warianty poprowadzenia drogi.
W zakres przedsięwzięcia włączono również budowę nowego odcinka drogi krajowej nr 57 Szczytno - Pułtusk w związku z koniecznością zmiany przebiegu tej drogi tak, aby nie przechodziła przez zwartą zabudowę wsi Przemiarowo i Kleszewo, a węzeł drogowy z obwodnicą można było zlokalizować poza zabudową wsi Kleszewo. W rezultacie zaprojektowano północną obwodnicę Kleszewa i Przemiarowa w ciągu drogi nr 57 o długości 3,3 km, łączącą się z obwodnicą Pułtuska w ciągu drogi nr 61 na terenach wsi Lipa, gdzie powstanie węzeł.

Media

4 komentarzy

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę
reklama