Edukacja

Goście z Japonii w Prusie

W poniedziałek 17 września 2018r. odbyły się warsztaty językowo kulturowe z gośćmi z Japonii. Ryotaro, Genki i Haruka przebywają w Pułtusku w ramach wolontariatu krótkoterminowego.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

14 września odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu „Wiedzy o Unii Europejskiej”, przeprowadzone w ramach Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka.

Komisarz Kurpik odwiedził Mrówkę

Konkretniej- odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, których pracownicy marketu Mrówka zaprosili na sobotnie przedpołudnie.

Spotkania edukacyjne dla rodziców

W sierpniu, z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy odbyły się spotkania edukacyjne dla rodziców.

Samorząd Mazowsza docenił nauczycieli

O tym, że opłaca się uczyć wiedzą już stypendyści marszałka. W ciągu minionych dwudziestu lat ze stypendiów samorządu Mazowsza skorzystało blisko 7 tys. młodych ludzi. Ale o tym, że opłaca się uczyć innych w tym roku przekonali się również nauczyciele.

BohaterON w Prusie

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm i  wolność. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość patriotyzmu i jego znaczenie stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią ważną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni w bezpośrednich relacjach. Ludzie ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja „BohaterON” pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Wszystkie szkoły wchodzą do OSE

Operator telekomunikacyjny IT PARTNERS TELCO Sp. z o.o. zajmie się budową nowoczesnej, internetowej sieci szerokopasmowej jednostek oświatowych z terenu całego naszego powiatu.

Wielokulturowość i różnorodność Powiatu

Powiat Pułtuski w ramach operacji pn. „Promocja walorów turystycznych, historycznych  i kulturalnych w Powiecie Pułtuskim” ogłosił  konkurs fotograficzny pt: „Miejsca i obiekty, które prezentują wielokulturowość i różnorodność Powiatu Pułtuskiego”.

Subskrybuj to źródło RSS