50 lat od pierwszej matury

50 lat od pierwszej matury

W maju 2018r. minęło pięćdziesiąt lat od historycznej pierwszej matury Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Z tej okazji w dniach 8-9 czerwca 2018r., absolwenci dwóch klas Technikum Radiowo – Telewizyjnego zorganizowali uroczyste spotkanie ze swoimi nauczycielami oraz obecną dyrekcją szkoły.

Niezwykłe zajęcia wychowawcze prowadziła Pani Profesor Irena Łapińska- Siarkiewicz, a do odpowiedzi zostali „wywołani” między innymi: Pan Tadeusz Miłoszewski, maturzysta sprzed pięćdziesięciu lat, późniejszy dyrektor szkoły, Pani Zofia Wróbel, nauczycielka historii, Pan Jarosław Druchniak i Pani Dorota Majkowska. W bardzo miłej atmosferze wspominano szkołę z przed wielu lat oraz przywołano wydarzenia współczesne. Absolwenci byli bardzo ciekawi jaka jest ich szkoła dzisiaj, czym żyje, w jakich zawodach kształci uczniów i w jakim kierunku się rozwija. Z murów Technikum spotkanie zostało przeniesione do Domu Polonii, gdzie już w bardziej luźnej atmosferze absolwenci razem ze swoimi nauczycielami wspominali ważne w ich życiu wydarzenia z wczesnej młodości.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na uroczystość i miło spędzony czas, życzymy wielu kolejnych spotkań w szkole z przyjaciółmi.
Jarosław Druchniak, Dorota Majkowska

Powrót na górę