Zdrowe odżywianie w Świerczach

Zdrowe odżywianie w Świerczach

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku chętnie dzielą się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. 26 października przedstawiciele szkoły wybrali się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerczach w celu szerzenia zasad zdrowego odżywiania wśród młodzieży.

Podczas spotkania zebrani uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej zaleceń żywieniowych w codziennej diecie, znaczenia poszczególnych posiłków, w tym zwłaszcza I i II śniadania, zasad prawidłowego komponowania jadłospisów, najczęściej popełnianych błędów żywieniowych oraz znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia młodego człowieka. Szczególną uwagę podczas prezentacji poświęcono kaszom, ich walorom odżywczym i znaczeniu w codziennej diecie. Uczniowie mieli możliwość rozpoznawania zbóż oraz różnych rodzajów wytwarzanych z nich kasz. Aby zachęcić zebranych do zwiększenia spożycia kasz, uczennice Prusa zaprosiły młodzież ze Świercz do wspólnego sporządzenia sałatek z kasz w wersji na słodko i na słono oraz poczęstowały  wszystkich musem z kaszy manny. Mamy nadzieję, że spotkanie zainspirowało zebraną młodzież do refleksji na temat własnych nawyków żywieniowych oraz urozmaicenia codziennych jadłospisów w odżywcze kasze, a także zwiększyło ich świadomość konsumencką.
Dziękuję pani Renacie Prus-Nalewajk oraz uczniom klasy III kucharz za przygotowanie poczęstunku, uczennicom klasy II kucharz za udział w przeprowadzeniu spotkania, zaś społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerczach za miłe przyjęcie i przyjazną atmosferę.

                                    Marta Kulesza

Powrót na górę