Nietrzeźwy powrót z Sylwestra

Zdjęcie nie odzwierciedla opisanych zdarzeń Zdjęcie nie odzwierciedla opisanych zdarzeń

41- letnia kobieta kierując BMW zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Okazało się, że była pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia, około godz. 3 na krajowej 61 w Karniewku. Mieszkanka jednej z miejscowości w powiecie makowskim - miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, na skutek czego zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Na szczęście, w tym przypadku ucierpiała tylko karoseria pojazdu.
Teraz 41-latka za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 10 pkt karnych.

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić samochodu, roweru, czy motocykla! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na "podwójnym gazie" jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego i innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie.

1 komentarz

  • Grzegorz Zakrzewski
    Grzegorz Zakrzewski wtorek, 02, styczeń 2018 22:27 Link do komentarza

    PANI OFICER -PRASOWY - cyt,Nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem.O co chodzi -albo alkohol był przyczyną 2 promile albo warunki drogowe ?
    A może brawura i alkohol .

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę