Kanalizacyjna informacja z promocją

Mapa inwestycji Mapa inwestycji

Burmistrz i dyrektor PWiK podejmą starania, aby prace instalacyjne kanalizacji - które dziś kończą się przy graniach prywatnych posesji - mogły być kontynuowane w tym samym czasie i przez specjalistyczną ekipę, aż do przyłączenia domu. Potrzebna będzie zgoda właścicieli podłączanej nieruchomości, odpowiedni projekty i wycena usługi.

Od dwóch miesięcy na terenie miasta realizowane jest największe przedsięwzięcie inwestycyjne w ramach pozyskanych środków pozabudżetowych. Aktualny stan prac i zadania na najbliższe tygodnie przedstawili na konferencji informacyjno - promocyjnej burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz i Waldemar Wojtaszek, dyrektor PWiK.

Inwestycja  sieci  kanalizacyjnej i obróbki osadów w mieście Pułtusk to m.in. budowa  nowo  projektowanych  sieci  kanalizacji  sanitarnej (o łącznej długości ponad 11 km.) i  modernizacja  sieci  wodociągowej. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 20.631.562, 00 zł brutto z czego dotacja z Unii Europejskiej to kwota 10 714 135, 32 zł oraz dokapitalizowanie Spółki z budżetu Gminy Pułtusk w latach 2017-2019 na kwotę 2.000.000,00 zł. Inwestycja pozwoli na podłączenie ok.800 odbiorców.Zadanie realizowane jest w dwóch etapach a każdy z etapów podzielony został na zadania z podziałem na ulice.
 
ETAP I
Zadanie  1:  Budowa  kanalizacji  sanitarnej:  ul.  Wojska  Polskiego,  ul.  Białowieska,  ul.  17  Sierpnia,  ul. Wyszyńskiego, ul. Żwirki i Wigury, ul. New Britain, ul. Glinki, ul. Strzelecka,  
Zadanie  2:  Budowa  kanalizacji  sanitarnej:  ul.  Skorupki  (odcinek  w  ul.  Mickiewicza  i  Skorupki),  ul. Traugutta, ul. Pod Wróblem, ul. Ks. St. Zielonki
 
ETAP II
Zadanie 1: Budowa kanalizacji sanitarnej: ul. Kościuszki
Zadanie 2: Budowa kanalizacji sanitarnej: ul. Przemiarowska, ul. Świętokrzyska
Zadanie 3:  Budowa kanalizacji sanitarnej: ul. Mickiewicza (w kierunku ul. Słonecznej), ul. Słoneczna, GS, ul. Wiśniowa, ul. Winogronowa
Zadanie 4: Budowa kanalizacji sanitarnej: ul. Wspólna i Rybitew
Zadanie 5: Budowa kanalizacji sanitarnej: ul. Białowiejska, ul. Zielona Dróżka
Zadanie 6: Modernizacja sieci wodociągowej: ul. Przemiarowska, ul. Świętokrzyska
Zadanie 7: Zakup samochodu do konserwacji sieci kanalizacyjnej

Media

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę