Dyrektor chce pracować

Autor: www.zatory.pl Autor: www.zatory.pl

Jeszcze przed świętami, Andrzej Krawczak, odwołany przez wójta dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Zatorach zgłosił gotowość niezwłocznego podjęcia pracy.

Przypomnijmy: Wójt Gminy Zatory swoim zarządzeniem z dnia  28.06.2016r. odwołał Krawczaka ze stanowiska dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych. 22.08.2016r w ramach tzw. rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewoda Mazowiecki stwierdził nieważności wspomnianego zarządzenia na co zareagował wójt wnosząc skargę kasacyjną. 30 marca 2017r.  Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Wójta Gminy Zatory a kilkanaście dni temu podobny wyrok wydał Naczelny Sąd Administracyjny.

18 grudnia dyrektor Krawczak zgłosił gotowość niezwłocznego podjęcia pracy na stanowisku dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych: wnoszę o podjęcie działań mających na celu umożliwienie mi wykonywanie tych obowiązków oraz o wskazanie terminu, w którym będę mógł ponownie przejąć obowiązki dyrektora jak również o wypłatę należnego mi dodatku funkcyjnego.

4 komentarzy

 • xyz
  xyz czwartek, 28, grudzień 2017 14:12 Link do komentarza

  Szanowny Panie Prawniku,

  Bardzo dziękuję. Potwierdził Pan to co napisałem, ale ubierając to w inne słowa. Ważne, że doszliśmy do konsensusu! Dla jasności urzędnikiem nigdy nie byłem... tym bardziej Wójtem. Widzę, że Pan jest mocno zainteresowaną stroną w tym temacie. A można to poznać, po ostatnich zdaniach napisanych przez Pana. Na przyszłość proszę pisać bardziej rozważnie (dla siebie), bo nie trzeba być znawcą żeby wiedzieć kto jest autorem tej pisemnej wypowiedzi i tych szczegółów - taka moja rada.

 • Prawnik
  Prawnik czwartek, 28, grudzień 2017 12:59 Link do komentarza

  Szanowny Panie xyz.
  Sądy administracyjne wydają wyroki z odpowiednią podstawą prawną. Jako urzędnik powinien Pan to wiedzieć i respektować wyroki wydawane przez te sądy.
  Pozwał Pan do sądów administracyjnych Wojewodę Mazowieckiego, przegrywając wszystkie sprawy najpierw przed: Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, sprawę kasacyjną przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.
  Zapłaci Pan (Gmina Zatory) zgodnie z wyrokiem sądu NSA potrójne koszty sądowe. Przywróci Pan na stanowisko Dyrektora szkoły - to kwestia czasu. Wypłaci Pan (Gmina Zatory) zaległy dodatek funkcyjny Dyrektorowi szkoły.
  Mówi się o Panu "Wójt jednej kadencji". Gra Pan na czas, a czas się Panu kończy.

 • Król Polski
  Król Polski czwartek, 28, grudzień 2017 12:30 Link do komentarza

  Widzę że pan Falba( nigdy nie był moim Wójtem) wychodzi z założenia, tak jak w czasach powojennych _ sądy sądami ale "sprawiedliwość " musi być po jego stronie .Jak trudno przyznać się do własnych błędów?

 • xyz
  xyz środa, 27, grudzień 2017 23:38 Link do komentarza

  Cieszę się, że Autor tekstu zmienił treść na właściwy - Sąd Administracyjny. Jednak należy pamiętać, że sąd administracyjny - jakikolwiek nie ma mocy prawnej, aby przywrócić do pracy. Wszystko fajnie ale szkoda tych jałowych wywodów i artykułów na siłę zamieszczanych, zapewne na prośbę Zainteresowanego.Równie dobrze każdy może zgłosić gotowość do bycia królem Polski. Jest to analogiczna sytuacja, bez żadnej podstawy prawnej.

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę