Powiat ma program drogowy na 2018 r.

Powiat ma program drogowy na 2018 r.

W nowym roku Powiat, poprzez Zarząd Dróg Powiatowych, zdecydował się na kilka nowych inwestycji drogowych.


Już wiadomo, że remontowany będzie odcinek drogi Bylice - Klukowo, bowiem na tą inwestycję przyznano dotację. Przepadł za to wniosek na przebudowę drogi na odcinku Szyszki - Żebry Falbogi.

  • Ze środków rezerwy subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury i budownictwa powiat będzie się ubiegał o dofinansowanie (1,4 mln) na budowę mostu przez rzekę Prut w Zatorach.
  • Z Europejskiego Funduszu Rolnego zaplanowano przebudowę drogi powiatowej na odcinku ul. Mickiewicza - Lipniki Stare. Wniosek już został złożony.
  • Kolejna droga to przebudowa drogi powiatowej w Gzach - z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
  • Zdecydowano także o przebudowie ulicy Stare Miasto w Pułtusku. Ta ulica jest drogą powiatową i ma znaleźć się w dużym, "miejskim" planie remontów kilku dróg gminnych w tej części miasta.
  • Będzie remont drogi w Skórznicach (wniosek mieszkańców). W jego ramach zostaną przebudowane zjazdy do nieruchomości oraz zabezpieczone skarpy przydrożne i uzupełnione części poboczy. Prace mają zostać wykonane do 30 czerwca br. Podobne wnioski mieszkańców wsi Obryte - Pępkowo i Pokrzywnica - Zaborze oraz Kępiaste podsumowano decyzją: Zarząd Dróg Powiatowych ma zapewnić przejezdność tych dróg.

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę