Kultura

Możliwy remont elewacji MCKiS

21 sierpnia Sejmik Województwa Mazowieckiego udzielił dodatkowych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane przy mazowieckich zabytkach.

Wakacyjna nuda? Nie u nas!

W Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku przez dwa miesiące wakacji odbywają się bezpłatne, różnorodne i wielotematyczne zajęcia adresowane do mieszkańców Pułtuska i okolic. Dzieci i młodzież mogą uczęszczać na warsztaty manualno-plastyczne, malarstwa sztalugowego, mozaiki witrażowej, dekupażu, jak również na zajęcia ruchowe „Skacz razem z nami” oraz gry i zabawy planszowe „Studio gier”.

MUSIC CAMP w Pułtusku

Na Zamku Domu Polonii w Pułtusku odbywają się właśnie Międzynarodowe Letnie Warsztaty Muzyczne MUSIC CAMP (23-29.06). Do Pułtuska zjechała się uzdolniona muzycznie młodzież z całej Polski oraz z zagranicy, m.in. z Ukrainy, Białorusi oraz Litwy. Warsztaty w bardzo przyjemny i pożyteczny sposób łączą dwa ważne cele: edukację artystyczną wraz z integracją uczestników z Polski i środowisk polonijnych. A wszystko pod okiem znakomitych wykładowców - gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Ani Szarmach, Ani Rusowicz, Leszka Cichońskiego, Marka Napiórkowskiego, Michała Grotta oraz Marcina Borsa.

Lato z Radiem w Pułtusku

W sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 Program 1 Polskiego Radia zainauguruje tegoroczną trasę „Lata z Radiem” – m.in. w Pułtusku - w odświeżonej, bardziej atrakcyjnej, a zarazem misyjnej formule. Obejmuje ona wielowątkową, dynamiczną audycję, której stałym elementem będą m.in. relacje reporterskie z całej Polski oraz festiwal muzyczny, przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia.

Dwa Festiwale

W dniu 3 czerwca w Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona Domu Polonii w Pułtusku odbyły się dwa Festiwale: IV Pułtuski Festiwal Orkiestr Dętych oraz 26. Finał Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Subskrybuj to źródło RSS