MUSIC CAMP w Pułtusku

MUSIC CAMP w Pułtusku

Na Zamku Domu Polonii w Pułtusku odbywają się właśnie Międzynarodowe Letnie Warsztaty Muzyczne MUSIC CAMP (23-29.06). Do Pułtuska zjechała się uzdolniona muzycznie młodzież z całej Polski oraz z zagranicy, m.in. z Ukrainy, Białorusi oraz Litwy. Warsztaty w bardzo przyjemny i pożyteczny sposób łączą dwa ważne cele: edukację artystyczną wraz z integracją uczestników z Polski i środowisk polonijnych. A wszystko pod okiem znakomitych wykładowców - gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Ani Szarmach, Ani Rusowicz, Leszka Cichońskiego, Marka Napiórkowskiego, Michała Grotta oraz Marcina Borsa.

Warsztaty Muzyczne MUSIC CAMP to projekt, którego głównym celem jest edukacja artystyczna i integracja uczestników z różnych grup wiekowych oraz środowisk - polskiego i polonijnego. Zadaniem warsztatów jest podniesienie umiejętności uczestników projektu, poprzez udział w bogatym programie zajęć warsztatowych prowadzonych przez wybitnych muzyków i pedagogów. Warsztaty są odpowiedzią na słabo działający program powszechnej edukacji muzycznej i starają się wypełnić tę lukę, proponując uczestnikom program realizowany przez wybitnych muzyków w każdej z czterech klas: wokalu, gitary, gitary basowej i produkcji. Bardzo ciekawym punktem programu są organizowane wspólnie koncerty, jam sessions, panele dyskusyjne, a wszystko to w scenerii urokliwego pułtuskiego Zamku – Domu Polonii.

Zamek Polonii rozbrzmiewa
- Jest nam niezmiernie miło gościć  na Zamku Domu Polonii tak znane i doświadczone postacie polskiej estrady. Położenie Zamku w sercu Polski oraz możliwości i zaplecze technologiczne Domu Polonii (m.in. sale zamkowe, Amfiteatr i tawerna) zapewniają znakomitą, piękną scenerię i świetną akustykę. Organizatorzy i wykładowcy potwierdzają, że są to wymarzone warunki do prowadzenia tego typu edukacji muzycznej. Mam nadzieję, że podobnie jak w Pułtusku urodził się wybitny artysta Krzysztof Klenczon, tak podczas warsztatów na Zamku zrodzi się również niejeden, światowej sławy talent.  

Wybitni polscy muzycy - pedagodzy
Wśród kadry wykładowców warsztatów muzycznych znalazły się wybitne postacie polskiej sceny muzycznej:


MARCIN BORS - KLASA STUDIO REALIZACJI DŹWIĘKU - uznany producent muzyczny, realizator i muzyk. Pracował przy produkcji ponad 100 płyt, kilkunastu filmów fabularnych i wielu seriali telewizyjnych. Wielokrotnie nominowany do Fryderyków, jest dwukrotnym laureatem tej nagrody w kategorii „Produkcja Muzyczna Roku” (za „Miłoś ć! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” zespołu Hey i „Grandę” Moniki Brodki. Dwa razy otrzymał nagrody za najlepszą realizację akustyczną teatru radia na festiwalu „Dwa Teatry”. Współpracował zarówno z czołówką polskiej sceny muzycznej oraz filmowej (m.in. Hey, Katarzyna Nosowska, Maryla Rodowicz, Muchy, Lao Che, Pogodno, Katarzyna Groniec, Myslovitz, Waldemar Krzystek, Jacek Głomb) jak i sporą ilością debiutantów (m.in. The Lollipops, Iza Lach, Hetane). Ma na swoim koncie kilkanaście złotych i platynowych płyt.

MICHAŁ GROTT – KLASA BASU - Współpracuje m.in. z Edytą Bartosiewicz, Margaret, Blue Cafe, Natalią Kukulską czy Pauliną Przybysz. Od 2008 roku Michał jest endorserem instrumentów firmy Yamaha. Uczestniczył w nagraniach prawie setki albumów, w nagraniach muzyki filmowej m.in. do filmu Komornik. Grał na większości polskich renomowanych festiwali jazzowych oraz w orkiestrach festiwalowych: Jacka Piskorza, Adama Sztaby, Tomka Szymusia czy Zygmunta Kukli. W 2009 nakładem SUBITO Records ukazała się autorska płyta Grottmusic, za którą Michał otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2010 za Najlepszy Fonograficzny Debiut Jazzowy. Artysta współpracował również z takimi gwiazdami jak: Kate Bush, Steve Vai, John Lord czy Andrea Boccelli.

ANIA SZARMACH - KLASA WOKALNA - obdarzona ciekawym, soulowym głosem . Współpracowała z gwiazdami, takimi jak: Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kasia Klich oraz Sarah Connor i Enrique Iglesias. Po studiach występowała z zespołem Sharmi, z którym nagrała debiutancką płyteę "Sharmi". Płyta została doceniona dwiema nominacjami do Fryderyków "Wokalistka Roku" i "Nowa Twarz Fonografii".

LESZEK CICHOŃSKI - KLASA GITARY - gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych w Bolesławcu, Brodnicy i Zakrzewie. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęcony Jimiemu Hendriksowi. Autor kursów do nauki gry na gitarze quot;Blues – Rock Guitar Workshopquot; i "Gitarowe ABC";. Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN podczas imprezy Rock na Wyspie w 1981 roku. Grał z wieloma zagranicznymi artystami takimi jak: Kenny Carr, John Jaworowicz, Carlos Johnson, Tony McPhee, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker. W roku 1992 założył zespół Blues – Rock Guitar Workshop (w latach późniejszych Guitar Workshop) w skład którego weszli: Włodzimierz Krakus, Jerzy Styczyński i Jerzy Piotrowski. Przez wiele lat działalności z grupą współpracowali z takimi artystami jak: Anika, Qbek, Michał Czwojda, Artur Dutkiewicz, Marek Kapłon, Wojciech Karolak, Jerzy Kwinta, Kuba Majerczyk, Andrzej Pluszcz, Andrzej Ryszka, Robert Szydło.MAREK NAPIÓRKOWSKI - Master class KLASA GITARY - gitarzysta polskiej sceny jazzowej. Ma na koncie cztery autorskie albumy oraz ponad 140 płyt nagranych z czołowymi muzykami polskimi i zagranicznymi, m.in. Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, Henrykiem Miśkiewiczem, Patem Methenym, Clarence’em Pennem, Gilem Goldsteinem. W 2013 r nagrał album „UP!”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów i krytyków, był nominowany do nagrody Fryderyka 2014 w kategorii „Jazzowy Gitarzysta Roku", Marek Napiórkowski grał i nagrywał m.in. z Richardem Boną, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Klausem Doldingerem, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Johnem Taylorem, Sugar Blue, Hadrienem Feraudem i niemal wszystkimi najwaz
niejszymi artystami współczesnej polskiej sceny jazzowej na czele z Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Dorotą Miśkiewicz i Leszkiem Możdżerem oraz z Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim i Janem "Ptaszynem" Wróblewskim.

ANIA RUSOWICZ - psychologia sceny - polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród „Fryderyk”, nagrody dziennikarzy w Opolu. Kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając 5 płyt w stylu retro, z których dwie pokryły się złotem. W trakcie studiów zajęła się muzyką.


Galeria

Powrót na górę