Szepty Puszczy

Szepty Puszczy

Las szumi, szepcze, woła... chce odkryć przed nami swoje tajemnice. Gotowy jest nas przyjąć, zarówno w dzień jak i w nocy. On nie śpi, on czuwa, on na nas czeka.

A gdyby tak wsłuchać się w to, co ma nam do powiedzenia? Położyć się na trawie i zobaczyć mały świat, który kryje się w tej leśnej gęstwinie. Zaczerpnąć od lasu... powąchać, posmakować go... 

SZEPTY PUSZCZY to letnie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z gminy Obryte, podczas których wyruszymy na wędrówkę przez gąszcze lasów znajdujących się w okolicy Zambsk Kościelnych. 

Las stanie się dla nas inspiracją. Zebrane w nim materiały przetworzymy na leśne instalacje     artystyczne, stworzymy naszą leśną bazę, a zaobserwowane przez nas przejawy leśnego życia posłużą nam do stworzenia widowiska artystycznego będącego odzwierciedleniem wizji lasu, jaką noszą w sobie uczestnicy naszego projektu.

Ważne informacje:
- warsztaty w terminie 30 lipiec - 12 siepnia
- dla dzieci i młodzieży z gminy Obryte w wieku 5 - 14 lat
- jednoarozwa opłata za udział w projekcie 30 zł
- zapisy do 12 lipca

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jestpopularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.
Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Powrót na górę