Wielka Mała Historia

Wielka Mała Historia

          W dniu 31 października br. w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku  odbyły się warsztaty plastyczno-literackie pn. „Przedmioty, które mówią” z cyklu edukacyjno-kulturalnego „Wielka Mała Historia – 100 lat niepodległości Polski” zorganizowane we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pułtusku, Publicznej Szkoły Podstawowej  w Płocochowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku.
        Spotkania poprowadziła Justyna Bednarek romanistka, dziennikarka, tłumaczka oraz autorka wielu książek dla dzieci m.in. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Pięć sprytnych kun, Bajki muzyczne. W ciekawy sposób opowiadała o srebrnej łyżce i jej historii  zachęcając dzieci do poznawania historii pamiątek rodzinnych. W kolejnej  części warsztatów uczestnicy stworzyli indywidualne przedmioty. Doskonale do tego posłużyły srebrne plastikowe łyżki, barwne skrawki papierów i tkanin. Każdy z wykonanych przedmiotów miał na celu stworzenie pamiątki i zapoczątkowanie nowej własnej historii.
    

Powrót na górę