Zamknij

Nakręceni dla Igi

10:19, 29.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

29.04.2021 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego oficjalnie przyłączyła się do akcji „Nakręceni dla Igi”. Akcja polega na zbieraniu nakrętek po napojach. Nakrętki można dostarczać do placówki codziennie w godz. 8.00-14.30.

 Iga Izenberg to maleńka mieszkanka Popowa Kościelnego (gmina Somianka, powiat wyszkowski), u której zdiagnozowano siatkówczaka - nowotwór gałki ocznej.  Od momentu diagnozy rozpoczęła się walka o uratowanie wzroku i życia Igi. Niestety okazało się, że guz jest bardzo duży. Naciekał na nerw wzrokowy i przednią ścianę gałki ocznej. Dziewczynka przeszła operację amputacji oczka.

To jednak nie koniec walki o zdrowie dziecka. Nie ma oczka, dlatego - by czaszka rosła prawidłowo i nie uszkodziła mózgu - Igusia będzie potrzebowała protezowania tymczasowego. Gdy kości przestaną już rosnąć, dopiero wtedy można myśleć o protezie stałej.  

By zapewnić prawidłowy rozwój oczodołu i twarzoczaszki potrzebne są protezy, które wstawiane są co 8-14 miesięcy w Londynie.  Jedno protezowanie to koszt 2300 funtów.Do tego dochodzą koszty przelotu.

„Przyszłość jest niepewna, ale walczymy o życie i zdrowie dla Iguśki - mojego małego serduszka. Igusię czeka także długa rehabilitacja. Bo wierzymy, że tak będzie - że pokonamy raka i pozostanie nam już walczyć tylko i aż o powrót do sprawności… Prosimy, bądź z nami w tej walce” – możemy przeczytać na stronie zbiórki prośbę mamy Igi.

Iga jest pod opieką dwóch fundacji SIEPOMAGA oraz FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ. Linki do zbiórek poniżej. Można dokonywać wpłat bezpośrednio na subkonta Igi oraz przekazać 1% podatku.

Link do Fundacji Dzieciom: https://dzieciom.pl/podopieczni/38333

Link do aukcji charytatywnych: https://www.facebook.com/groups/229483845463114

Link do siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/iga-izenberg

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%