Zamknij

Także minister rolnictwa pielgrzymuje do Pułtuska w ważnej intencji

10:01, 21.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

O 9. rano z parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy wyruszyła do Pułtuska piesza pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w intencji trzeźwości narodu.

Wierni przejdą z Winnicy, przez Winniczkę, Bulkowo, Lipniki - do Pułtuska.

W grupie pielgrzymów znalazł się nie tylko Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, ale także wójt gminy Winnica Robert Wróblewski.

Nad bezpiecznym przemarszem czuwają policjanci i druhowie OSP, a pomoc oferują także harcerze.

Po 15 kilometrach marszu, po południu pielgrzymka dotrze do parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku, gdzie ks. Zbigniew P. Maciejewski, proboszcz z Winnicy, o godzinie 14.00 odprawi Mszę św.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka (lub KWC), to program krzewienia abstynencji zainicjowany przez księdza Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie, ogłoszony 8 czerwca 1979 roku w Nowym Targu w obecności papieża Jana Pawła II. KWC jest programem ewangelizacyjnym, którego założeniem jest uwolnienie człowieka od uzależnień, przede wszystkim od uzależnienia alkoholowego, poprzez zawierzenie Jezusowi Chrystusowi. Celem jest osiągnięcie wolności rozumianej zgodnie z chrześcijańską koncepcją wolności osoby.

[FOTORELACJA]719[/FOTORELACJA]

Uczestnicy Krucjaty praktykują modlitwę, post i jałmużnę, starają się żyć zgodnie z chrześcijańskimi wartościami i reprezentować je wobec innych. Starają się żyć jako ludzie wolni, odpowiedzialni za swoje postępowanie dobrowolnie i całkowicie rezygnują ze spożycia alkoholu.

Patronem pielgrzymki jest św. Jan Paweł II, a jej inicjatorem - Domowy Kościół. Pomysł winnickiej pielgrzymki narodził się już dwa lata temu, w 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, ale pandemia zmusiła organizatorów do odłożenia planów.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

3 0

Wszystko dla ludzi tylko z umiarem... chociaż picie skraca życie... 13:47, 21.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%