Zamknij

Denis z Ukrainy może utrudnić nam życie

18.52, 23.11.2022 . Aktualizacja: 18.53, 23.11.2022
Skomentuj Nad powiat pułtuski nadciąga śnieg
REKLAMA

I to jeszcze dzisiejszej nocy. Takie są zapowiedzi meteorologów!

Według portalu fanipogody.pl
Silna śnieżyca uderzy w Polskę. Śnieg spowoduje paraliż na drogach i przerwy w dostawach prądu. Nawet 15 cm białego puchu i mróz…

Na szczęście te prognozy dotyczą głównie południowego zachodu Polski, ale rano powinniśmy obudzić się z lekko białawym krajobrazem za oknami.

Niż nadciągający nad Polskę z Ukrainy otrzymał imię Denis a przyniesie nam mokry, ciężki i lepki śnieg.

Strefa opadów zimowych przemieszczać ma się od południowego wschodu na północ, północny zachód i z każdą kolejną godziną będzie się intensyfikować na obszarze naszego kraju. Gdzieniegdzie w zetknięciu z wychłodzonym gruntem i ujemną temperaturą, nie można wykluczyć opadów marznących powodujących gołoledź. Szczególnie duża akumulacja białego puchu jest prognozowana na obszarze województwa lubelskiego, Mazowsza oraz województwa świętokrzyskiego.

Gdzieniegdzie może dojść nawet do lokalnych paraliżów komunikacyjnych. Ciężarówki mogą blokować miejscami drogi. Pojazdy na oponach letnich mogą mieć problem z poruszaniem się po drogach. Ciężki, mokry i lepki śnieg oblepi drzewa. Dlatego też pod naporem śniegu łamać będą się konary i drzewa, przewracając się np. na linie niskiego napięcia oraz samochody. Mogą wystąpić miejscami przerwy w dostawach energii elektrycznej - informuje wspomniany portal pogodowy.

 

Z innych danych wynika, że opady śniegu nad obszarem powiatu pułtuskiego spodziewane są od godziny 4 rano i potrwają do godziny 10, ale nie będzie go zbyt wiele, miejscami do 1 cm.

Który model pogodowy się sprawdzi? Zobaczymy rano...

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

czasczas

1 0

To kijowo ... 19:19, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%