Zamknij

Mazowsze. Wiadomości z regionu#165

15:42, 09.01.2021
REKLAMA

Dyspozytornie pogotowia w Ostrołęce i Płocku decyzją wojewody mazowieckiego zostały wyłączone z działalności. Ich zadania przejmują jednostki w Siedlcach i Radomiu. Oznacza to, że dotychczasowych pięciu pozostały tylko trzy lokalizacje. Przeciwko takim zmianom w czasie pandemii protestował m.in. sejmik województwa mazowieckiego. Ostatecznie jednak, mimo iż w innych województwach znaleziono bezpieczniejsze rozwiązania, na Mazowszu do likwidacji doszło. 

Ponad 72 miliony złotych z funduszy europejskich na wsparcie sektora naukowego

Tworzenie nowej wiedzy oraz wykorzystanie dostępnego aktualnie zasobu wiedzy i umiejętności w celu kreowania nowych lub ulepszonych produktów oraz procesów jest jednym z czynników wspierających rozwój gospodarczy kraju. Szczególnym regionem, który kumuluje około 30% podmiotów deklarujących prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej jest województwo mazowieckie. Jednostki naukowe współpracując z sektorem przedsiębiorstw realizują tu szereg projektów. Już niebawem kolejne z nich będą mogły zaistnieć. A pomogą w tym ponad 72 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Budżet Mazowsza na 2021 rok. Blisko 80 milionów dla subregionu radomskiego

Blisko 80 milionów złotych dla subregionu radomskiego zapisane zostało w budżecie województwa mazowieckiego.  Jak zauważa marszałek Adam Struzik, pandemia wymogła dostosowanie go do nowych realiów. Dlatego największa pula pieniędzy w 2021 roku przeznaczona zostanie na inwestycje w służbie zdrowia. Do regionu radomskiego trafi ponad 14,5 miliona złotych. Ponadto samorząd województwa kontynuował będzie realizację projektu unijnego, w ramach którego pozyskał kolejne 90 milionów złotych. Jednym z jego partnerów jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, który do tej pory otrzymał już m.in. 75 sztuk specjalistycznego sprzętu. Dzięki unijnemu wsparciu w placówce prowadzone są także roboty remontowo-budowlane. Dodatkowo, dzięki aktywnemu udziałowi mieszkańców subregionu w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, szpital na Józefowie wzbogaci się o dwa ambulanse transportowe.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz