Region

Wyszukaj rodzinę i pomóż

Aż 32 rodziny z naszego powiatu oczekują pomocy świątecznej w ramach "Świątecznej Paczki". Właśnie ruszyła kolejna edycja programu pomocowego.

2500 m kw. nowej Komendy Policji

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu ogłosiła przetarg na wykonanie Programu Inwestycji oraz projektów budowlanych i wykonawczych na zadanie pn. - KPP Pułtusk budowa nowej siedziby przy ul. Curie Skłodowskiej. Nowa komenda ma zostać przystosowana dla: 121 pracowników (po 20 m2 na etat), 15 samochodów, 2 łodzi i 3 zwierząt służbowych.

Ceny z targowisk

 

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku
RYNEK PRODUKTÓW ROLNYCH
  notowania zebrane z targowisk w dniach
notowania zebrane z targowisk w dniach 05-09.11.2018
(ceny brutto w zł za j.m.)

 

Rozsądne działania radnego

W dniu dzisiejszym zwróciłem się z wnioskiem do Prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowej oraz do Zarządu Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko - Własnościowej  w Pułtusku o przygotowanie w swoich zasobach mieszkaniowych możliwości segregowania odpadów komunalnych dla wszystkich chętnych  lokatorów. Do publicznych konsultacji trafił projekt nowelizacji ustawy o czystości i porządku w gminach, który zakłada, że za brak segregacji trzeba będzie zapłacić znacznie więcej niż dzisiaj, bo czterokrotność opłat za odpady segregowane.  Nowa ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2019 r. Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego to Właściciel nieruchomości odpowiada za niezabezpieczenie kontenerów ze śmieciami. Pragnę podkreślić, że jest duże grono mieszkańców zainteresowanych segregacją śmieci, bo to niższy koszt.
    W imieniu mieszkańców oraz moich wyborców proszę o  przygotowanie odpowiednich pojemników do segregacji odpadów komunalnych.
   radny Adam Prewęcki

Kolejni ochotnicy w szeregach MBOT

W sobotę 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej powołała do służby kolejnych ochotników z rejonu Północnego Mazowsza.

Spełnione marzenie

Prace przygotowawcze przy budowie sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki  rozpoczęto późną jesienią 2016 roku. Po dwóch latach społeczność uczniowska i firma Wald Glob sp.jaw. może z dumą ogłosić - mamy salę sportową.

Burmistrz wraca do domu

15 listopada od godziny 6.00 burmistrz Nuszkiewicz może opuścić areszt śledczy w Białymstoku.

Subskrybuj to źródło RSS