Ewakuacja ludzi i inwentarza

Ewakuacja ludzi i inwentarza

KOMUNIKAT POWIATOWEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO z dnia 19 stycznia 2018 roku o wprowadzeniu alarmu przeciwpowodziowego na terenie Powiatu Pułtuskiego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pułtusku informuje, że w związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Narew (452 cm o godzinie 14:00) na wodowskazie w Pułtusku oraz ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego w gminie Pułtusk, Zarządzeniem Nr 5/2018 Starosty Pułtuskiego z dnia 19 stycznia 2018 roku w sprawie ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego, od godz. 14:00 dnia 19 stycznia 2018 roku na terenie powiatu pułtuskiego został wprowadzony alarm przeciwpowodziowy dla gmin: Obryte, Pułtusk, Pokrzywnica, Zatory.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pułtusku, organy zarządzania kryzysowego gmin oraz służy powiatowe monitorują sytuację i podejmują stosowne działania zgodnie z stanami wody i obowiązującą procedurą.
Szczegółowe zasady zachowania się ludności określą organy zarządzania kryzysowego gmin.


Burmistrz Miasta Pułtusk wydał zarządzenia o ewakuacji ludności w związku z wystąpieniem masowego zagrożenia. Obowiązek ten dotyczy osób zamieszkałych w Pułtusku przy ul. Pod Wróblem i w miejscowości Pawłówek. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych i podnoszącego się poziomu rzeki obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia dla większości mieszkańców Pułtuska. Utrudnienia (głównie z przejazdem) występują jedynie na ul. Pod Wróblem i na drodze Pułtusk – Ponikiew, gdzie został wyznaczony objazd.

2 komentarzy

 • StaryWojt
  StaryWojt piątek, 19, styczeń 2018 22:07 Link do komentarza

  Jaka tam powodz... Ludzie... W 2010 o ile się nie mylę była dużo wyższa woda i mniejsza panika... Puści wodę na Grabowiec i po problemie... Już kiedyś tak trzymali to pół Pułtuska zalało zamiast przerwać wał i niech się leje na te wsie... Są roztopy i wody przybywać będzie więc nie wiem na co czekać... Aż wsiąknie czy aż kaczki wypija ? Na Dębe nie puścicie bo się nie zgodza, poza tym jest zator w okolicach dzierżenina i woda się tamuje.. lodołamacz powinien popłynąć i rozbic tamę. Siejecie niepotrzebna panikę zamiast wziąć się do roboty i działać...

 • gość
  gość piątek, 19, styczeń 2018 19:03 Link do komentarza

  Dlaczego nie działa system powiadamiania SMS który jest uruchomiony w Pułtusku.
  ja mam zarejestrowany nr telefonu i nie otrzymałem ani jednego jeszcze SMS

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę