Bedzie droga, ścieżki i chodniki

Bedzie droga, ścieżki i chodniki

W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3403W Pułtusk – Bulkowo-Skórznice – Gąsiorowo na odcinku Pułtusk ul. Mickiewicza – Lipniki Stare” przebudowanych zostanie 6850 mb nawierzchni drogi oraz 2285 mb ścieżki rowerowej, 5142 mb chodników i powstanie 121 miejsc postojowych.

 • Przebudowa obejmie poza walorami naprawy ciągu drogowego dla lepszej przejezdności uspokojenie ruchu, poprzez dostosowanie szerokości jezdni do warunków drogowych, budowę chodników i ścieżek rowerowych dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, z uwzględnieniem zwiększenia dostępności kierowców do miejsc postojowych.
 • Szacunkowe koszty realizacji projektu zamykają się w kwocie prawie 7 mln. złotych, a kwota przyznanej dotacji z budżetu Województwa to ponad 4 mln. złotych.
  Ochrona środowiska zostanie zapewniona poprzez rozbudowę o dodatkowe przykanaliki  istniejącego systemu kanalizacji deszczowej oraz rozbudowę istniejących przepustów drogowych.
  Dodatkowo wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, uwzględniająca poprawę oznakowania drogi, z punktu widzenia bezpieczeństwa zarówno ruchu kołowego jak i pieszego.
 • Dla bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu w obszarach zabudowanych miejscowości zastosowane zostaną przejścia dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem ich budowy z aktywnym oznakowaniem świetlnym, aktywowanym poprzez czujnik ruchu wraz z aktywnymi „kocimi oczkami”.
 • Przy tej ulicy mają siedzibę 4 Wydziały Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora. Droga powiatowa nr 3403W obejmuje swoim zasięgiem wiele ważnych z punktu widzenia zatrudnienia zakładów pracy w Powiecie Pułtuskim. Największym jest firma MARDOM zatrudniająca prawie 800 pracowników. Jest to jedna z największych w branży stolarskiej i wyposażenia wnętrz firm w Polsce, współpracująca między innymi z sieciami: IKEA, Castorama, Praktiker i Leroy Merlin.
 • Droga stanowi główny ciąg komunikacyjny dla pojazdów wysokotonażowych, które transportują materiały do Centrum Materiałów Budowlanych i Wykończeniowych firmy GLAZ-BUD, jak też do Przedsiębiorstwa Artgum, które oferuje usługi formowania wtryskowego tworzyw termoplastycznych w atmosferze gazowej i z udziałem wody.
 • Poza tym bezpośrednio przy ul. Mickiewicza w Pułtusku znajdują się dziesiątki punktów handlowo-usługowych, prowadzących różne rodzaje działalności gospodarczej i usługowej.
 • Przy ulicy Mickiewicza znajdują się też niezagospodarowane tereny. Przebudowa zachęci inwestorów do lokalizacji kolejnych przedsięwzięć w mieście co bezpośrednio przełoży się na większą aktywizację rynku pracy. Dobrym przykładem jest firma Budomur, która już wykupiła grunty przy drodze, pod budowę osiedla mieszkaniowego.
 • Istotnym jest, iż droga wpływa na rozwój gospodarki rolnej, gdyż okoliczni rolnicy zaopatrują się w powstałym w roku 1993 Przedsiębiorstwie Agrochemik, największym dilerze polskich producentów nawozów.
 • Przy ul. Mickiewicza funkcjonuje Gabinet Weterynaryjny Maxvet Plus, który w swojej ofercie zapewnia najwięcej usług w powiecie, w zakresie profilaktyki i leczenia zwierząt gospodarskich.

fragmenty opracowania Artura Andrusiaka z Zarządu Dróg Powiatowych

 

6 komentarzy

 • MAŁGORZTA
  MAŁGORZTA czwartek, 15, luty 2018 12:06 Link do komentarza

  Budomur nie wykupił jeszcze gruntów przy Mickiewicza, narazie są tylko takie plany.

 • jut
  jut środa, 14, luty 2018 17:19 Link do komentarza

  Na Lipniki to droga z chodnikami i ścieżkami rowerowymi i dobrze.Ale do Moszyna to ani chodników, ani ścieżek.Koszula bliższa ciału.

 • Adamek
  Adamek wtorek, 13, luty 2018 16:35 Link do komentarza

  A kiedy coś się zacznie dziać z drogą w Pułtusku nieopodal rynku ul.Wspólna która prowadzi do ulicy baltazara przez walący się most tereny zielone do ogródków działkowych gdzie jest to teren rekraacyjny i odpoczywają ludzie z Warszawy i Pułtuska i nietylko a droga i chodnik w opłakanym stanie i te betony na drodze niszczące podwozia samochodów o przeszło 40 lat nic nie było na tej drodze robione w niedługim czasie zaczną rosnąć drzewa w asfalcie a mostek od ul.baltazara nie będzie nadawał się do jazdy

 • Mardom też
  Mardom też wtorek, 13, luty 2018 14:09 Link do komentarza

  ulicą Mickiewicza codziennie do pracy w Mardom w Lipnikach Starych dojeżdża mnóstwo ludzi do pracy a także auta z zaopatrzeniem oraz te wracające z załadowanym towarem.

 • Beata
  Beata wtorek, 13, luty 2018 13:05 Link do komentarza

  Co to znaczy załatwienie? Co to za słownictwo, chyba ktoś opracował wniosek o dotację w sposób poprawny że dotacja została przyznana. To co praca ludzi piszących wnioski i kompletujących dokumenty to się nie liczy. Jak wystarczy załatwić to pracownicy są niepotrzebni.

 • Teresa
  Teresa wtorek, 13, luty 2018 12:23 Link do komentarza

  Brawa dla Pana Witolda Chrzanowskiego za załatwienie tak wysokiej dotacji !!!
  Brawo !!!! Tak trzymać !!

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę