WAŻNE. Jest zakaz spożywania alkoholu

WAŻNE. Jest zakaz spożywania alkoholu

Od dziś obowiązuje rozszerzony zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych.

Nowa wersja ustawy o wychowaniu w trzeźwości przewiduje m.in. że spożywanie np. piwa jest zakazane poza "miejscami przeznaczonymi do ich spożycia na miejscu". A do tej pory zakaz obejmował jedynie ulice, place i parki - nowe prawo zakazuje picia alkoholu praktycznie wszędzie. Niemal każde z miejsc można bowiem określić mianem miejsca publicznego, gdyż brak ustawowej definicji. W takiej sytuacji najczęściej to służby porządkowe mogą dowolnie interpretować "miejsce publiczne" i wystawić mandat za złamanie zakazu.
Praktycznie zakaz obowiązuje już na terenie całego powiatu, bowiem zgodnie z nowelizacją ustawy, Rady Gmin - na mocy uchwały - mogły ustanowić wyjątki od zakazu, o ile nie wpłynie to negatywnie m.in. na bezpieczeństwo i porządek publiczny. A takich uchwał nie podjęto.

2 komentarzy

  • kazeina
    kazeina poniedziałek, 12, marzec 2018 13:59 Link do komentarza

    teraz młodzież potrafi się dobrze bawić bez alkoholu

  • Antyalko
    Antyalko niedziela, 11, marzec 2018 17:42 Link do komentarza

    I bardzo dobrze, niech nauczą to tępe bydło co pije, śmieci i klnie

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę