Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego

Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pułtusku uprzejmie przypomina, że w dniu 30 kwietnia 2018r. upływa termin do złożenia zeznania podatkowego za 2017 rok.

W związku z powyższym w dniach 26, 27 i 30 kwietnia Urząd czynny będzie w godz. od 7.30 do 18.00. Ponadto informujemy, że codziennie w godzinach pracy Urzędu funkcjonuje stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu i aplikacją e-Deklaracje umożliwiającą złożenie zeznania podatkowego drogą elektroniczną.
Jednocześnie przypominamy, że uruchomiona została usługa wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR – Pre-Filled Tax Return). Dzięki PFR podatnik rozliczający się drogą elektroniczną otrzymuje propozycję częściowo wypełnionego rozliczenia rocznego. Ogranicza to do minimum czas potrzebny do rozliczenia się, jak również pozwala uniknąć błędów, które pojawiają się przy przepisywaniu danych z informacji od płatników. Jednym słowem – złożenie zeznania podatkowego staje się wygodniejsze, prostsze i szybsze.
Po skorzystaniu z usługi PFR należy sprawdzić poprawność danych, które są zawarte w udostępnionym przez urząd zeznaniu oraz podpisać je i wysłać. Tak wypełnione zeznanie podatkowe można uzupełnić o ulgi – np. na dzieci, odliczenia, oraz kwotę 1 proc. dla wskazanej organizacji pożytku publicznego (OPP).
Oczywiście nadal można składać zeznania na dotychczasowych zasadach, czyli drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje lub w formie papierowej.
Zachęcamy Państwa szczególnie do wybrania elektronicznej formy złożenia zeznania podatkowego, co pozwoli Państwu uniknąć stania w kolejce, a nam pozwoli szybciej realizować Państwu zwroty nadpłat podatku.

Naczelnik Urzędu Skarbowego
Roman Gisztarowicz

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę