Spore zainteresowanie obwodnicą

Spore zainteresowanie obwodnicą

Nie tylko w sali widowiskowej ale i na kinowej galerii zasiedli dziś mieszkańcy powiatu aby poznać kolejne plany związane z budową obwodnicy Pułtuska. Spotkanie pełne emocji, krzyków i okrzyków.

To już II tura wymaganej prawem społecznej debaty. A w jej trakcie przedstawiciel Transprojektu, z udziałem ministra H. Kowalczyka, przedstawicieli GDDLiA oraz wiceburmistrza A. Popowicza, przedstawił najnowsze warianty przebiegu oraz zaawansowanie prac Studium techniczno-ekonomiczno- środowiskowego. Obecnie zaawansowanie prac projektowych szacowane jest na 50% ale ostateczne decyzje zapadną po zakończeniu także dyskusji społecznych.

Wydaje się, że stary wariant III, najdłuższy już został odrzucony a największe szanse mają nowe warianty i to te, bliższe granic miasta- także z przyczyn ekonomicznych. Chyba też  najbardziej prawdopodobna wydaje się realizacja obwodnicy za ogródkami działkowymi, a pod Lipnikami. To jednak będzie znane ostatecznie we wrześniu br. gdy już zostanie zaprezentowana oficjalna wersja do realizacji. W zależności od wariantu projektanci przewidują - od Łubienicy do Pułtuska - pozostawienie obecnej DK61 obok obwodnicy do ruchu lokalnego, ale likwidację drogi lokalnej przez Kacice.

W wariancie I - najbliższym miastu- trzeba będzie wykupić co najmniej 6 nieruchomości i pola uprawne oraz ogródki działkowe. Dochodzi też „konflikt” z linią wysokiego napięcia i dwa przejścia przez rz. Przewodówkę.

Wariant II przebiega za Kacicami ale po terenach rolniczych i przez gospodarstwo ogrodnicze w Jeżewie.    Tu też trzeba będzie wykupić nieruchomości, ale w większości pola uprawne. Pojawią się ekrany akustyczne.

Media

Powrót na górę