Warto wybudować tę drogę...

Nowa droga i rozwiązanie korków na moście wyszkowskim Nowa droga i rozwiązanie korków na moście wyszkowskim

Głośno zapowiadana w ubiegłym roku przebudowa randa prezydenta L. Kaczyńskiego oraz droga jednokierunkowa równoległa do DK-61 prowadząca do ul Nowy Rynek miała rozwiązać problem zakorkowanego mostu i ułatwić przejazd przez miasto (co najmniej wyjazd).

  Mieszkańców nie interesują sprawy związane z pracami nad przebudową lecz konkretne daty kiedy nastąpi realizacja. Realizacja miała nastąpić w tym roku i już wiadomo, że tak nie będzie. Można powiedzieć, że przebudowa ronda nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku. Oczywiście i to nie jest pewne. Stałem już w korku przed mostem na wysokości Popław, wiem jak jest to uciążliwe.
  Rozwiązać ten problem można poprzez budowę nowej drogi rozpoczynającej się tuż przed pomnikiem Obrońców Pułtuska jadąc od strony Wyszkowa i łączącej się z istniejącą ulicą Sukienniczą. Część kierowców skorzysta z tej drogi i tym samym zator zniknie. Oczywiście kwestia zasadności przed przebudową ronda jest dyskusyjna. Natomiast jeśli ta nie dojdzie do skutku warto wybudować tę drogę.
   Zachęcam do podjęcia tematu infrastruktury drogowej. Tym bardziej w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Kandydatom powinny być bliskie problemy mieszkańców również w tym zakresie.

Rafał

Powrót na górę