fbpx
czwartek, 28 maj 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Prezydent odwiedził nasz powiat

napisane środa, 20 maj 2020 17:06
Zdjęcie: www.prezydent.pl Zdjęcie: www.prezydent.pl

W gminie Winnica Prezydent RP złożył ważną obietnicę!

Informację podajemy jako pierwsi

Andrzej Duda podczas wizyty we wsi Kamionna zapowiedział projekt specustawy, która ułatwi rolnikom gospodarowanie wodą w czasach suszy. Razem z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim Prezydent odwiedził tu 32-hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka Bożeny i Jana Kamińskich.

Podczas wypowiedzi dla mediów Prezydent zwrócił uwagę na niebezpieczny w czasie suszy, bardzo niski obecnie poziom retencji wody w Polsce, który wynosi ok. 6.5 proc. – Chcielibyśmy do 2027 r. zwiększyć poziom wody retencjonowanej w naszym kraju przynajmniej do 15 procent. Byłby to niezły wynik, ale to wymaga bardzo wielu działań i ogromnych nakładów w najbliższym czasie – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent po raz kolejny zaapelował też o wspieranie polskiego rolnictwa i kupowanie polskiej żywności. – Pamiętajmy, że to dzięki trudowi polskiego rolnika mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe. Ten ogromny trud powinien być przez nas wszystkich doceniany – przypomniał.


 

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515