fbpx
czwartek, 04 czerwiec 2020

Srebro na Mazowszu!

napisane czwartek, 13 czerwiec 2019 09:13

12 czerwca po świetnym występie w Pułtusku na mistrzostwach powiatu w 3-boju LA, nasze dwie uczennice Olga Gołębiewska i Jessica Strauch oraz uczniowie Oliwier Jagielski i Bartek Smosarski reprezentowali naszą szkołę na Mazowieckich Igrzyskach Dzieci w Ciechanowie.

Liczyliśmy na walkę i poprawę wyników życiowych. Pomimo ciężkich warunków pogodowych tak też było. Zaczęły dziewczęta od super czasów i miejsc na 60 metrów. Jessica była druga a Olga trzecia. Wśród chłopców pierwszy był Oliwier a życiówkę "nabiegał" Bartek. U dziewcząt kolejną konkurencja był skok w dal gdzie Jessica wynikiem 3,99 metra zajęła drugie miejsce a Olga wynikiem 3,68 zrobiła życiówkę. Równie dobrze skoczyli chłopcy.

Ostatnią konkurencją był rzut piłeczką palantową gdzie wynikiem 38,5 metra Oliwier pobił najlepszy swój wynik a dziewczęta również zrobiły "życiówki", Jessica 28 metrów i Olga 33,5 metra. Po zsumowaniu wyników Jessica wynikiem 156 punktów zdobyła srebrny medal Igrzysk Mazowsza a Olga z wynikiem 153 punkty IV miejsce (miała tyle samo punktów co koleżanka z III miejsca ale przegrała gorszym wynikiem składowych punktów). U chłopców sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana ponieważ aż trzech zawodników a wśród nich Oliwier miało po 122 punkty i o miejscach II-IV również decydowały "małe punkty".  Tutaj tez nam zabrakło szczęścia i Oliwier zajął IV miejsce na Mazowszu co jest świetnym osiągnięciem.

Tak więc nasz występ należy uznać za wręcz świetny i wszystkim należą się ogromne brawa.

Podziękowania dla Pana Dyrektora ZPO Winnica Andrzeja Zaręby za zorganizowanie wyjazdu.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga

Galeria