fbpx
poniedziałek, 01 czerwiec 2020

ZRYW dla Niepodległej

napisane niedziela, 10 listopad 2019 09:33

9 listopada w mekce pułtuskiej siatkówki, czyli sali ZSZ im. Jana Ruszkowskiego, rozegraliśmy Turniej z Okazji Narodowego Święta Niepodległości i 100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Turniej rozpoczęliśmy od wspólnego wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Cieszy, że młodzi sportowcy zachowali się bardzo poważnie i z dużą werwą, bez żadnych zachęt, pięknie zaśpiewali. Chwilę później podjęliśmy odważną próbę odbić piłki przez 100 + 1 sekundą dla Niepodległej i PKOl . Zdarzyło się, że piłki kilka razy spadły, ale nikt tego nie zauważył.
W pierwszej fazie rywalizacji najmłodsi zagrali w „rzucankę” siatkarską, trochę starsi grali dwójkami. Po zakończeniu „rzucanki” do grupy starszej dołączyło dwóch zawodników.
Wygrali wszyscy uczestnicy, wszyscy też otrzymali okolicznościowe złote medale.
Dal porządku i oddania ducha sportu podaję zwycięzców z grona   wygranych :
 -  w „rzucance: pierwsze miejsce zajął Piotr Kaniecki,
- w turnieju dwójek ( jeden zespól 3 osobowy od pewnego momentu był trzyosobowy) pierwsze miejsce zajęła Julia Więcek i Oskar Krawczyński.
Oprócz już wymienionych w Turnieju zagrali:, Wiktor Felczak, Jakub Kaczmarczyk, Dawid Król, Paweł Król, Marcel Kaczyński, Miłosz Maicki, Wiktor Majewski.
Zawody zorganizowali i sędziowali Tadeusz Miłoszewski i Andrzej Krawczyński, zdjęcia i filmiki zawdzięczamy pani  Annie Krawczyńskiej.
W imieniu UKS ZRYW, młodych i trochę starszych adeptów  piłki siatkowej, dziękujemy Staroście Pułtuskiemu, Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego za umożliwienie korzystania z Areny Ruszkowski oraz Burmistrzowi Pułtuska za przyznanie dotacji na działalność klubu. Bez takich decyzji treningi i turnieje nie mogłyby się odbyć.

Galeria zdjęć

Media