fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Jadą na mistrzostwa

napisane czwartek, 05 marzec 2020 07:52

  4 marca w hali sportowej PSP Winnica odbyły się Mistrzostwa Rejonu Ciechanowskiego w piłce ręcznej dziewcząt klas VII-VIII.

Oprócz dziewcząt z Winnicy, mistrzyń powiatu pułtuskiego, wystąpiły dziewczęta z SP 1 Mława jako zwyciężczynie w tym powiecie, SP Sochocin jako mistrzynie powiatu płońskiego oraz SP Regimin jako mistrzynie powiatu ciechanowskiego.

Zawody otworzył Wójt Winnicy Pan Robert Wróblewski wraz z Dyrekcją ZPO Winnica Panią Anną Jacek - Walesiak.

Po tym nastąpiła część sportowa. Winniczanki w pierwszym spotkaniu pokonały koleżanki z Mławy 30:13. W kolejnym spotkaniu również nie dały szans dziewczętom z Regimina i dzięki wspaniałym kontratakom pewnie wygrały 22:7. Ostatnie spotkanie z ekipa szkoły z Sochocina, które nie miało już znaczenia dla ostatecznej kolejności Winniczanki również wygrały, tym razem 21:3. Widać było wielką przewagę naszych uczennic, ich dojrzałość boiskową ale także wolę walki i ogromne umiejętności. Aby tak grac trzeba wiele wyrzeczeń, samozaparcia i to przez prawie pięć lat.

Mamy więc awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbędąsię w maju a organizatorem będzie SZS Siedlec. Jesteśmy już wśród ośmiu najlepszych szkół Mazowsza. Brawo dziewczęta. Jesteście chlubą nie tylko szkoły w Winnicy lecz całego naszego Powiatu. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają. To również ich sukces!

Na koniec Dyrekcja ZPO wręczyła zawodniczkom dyplomy.

 

Kolejność końcowa

1. PSP Winnica – opiekun Tomasz Szeliga
2. SP 1 Mława - opiekun Łukasz Dobrowolski
3. SP Regimin - opiekun Jacek Warda
4. SP Sochocin - opiekun Wojciech Tomaszewicz

Skład PSP Winnica:

Sylwia Kowalska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak,Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Zuzanna Stańczak, Klaudia Światkowska, Natalia Czyżewska.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga