Wielki sukces winniczanek

Wielki sukces winniczanek

W dniach 26-28 października zawodniczki Lidera Winnica wzięły udział w II Ogólnopolskim turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2005 w Białymstoku. Po ciężkich bojach ligowych, w których przychodzi nam wojować ze starszymi koleżankami z innych zespołów postanowiliśmy sprawdzić się z rówieśniczkami.

Nasze plany poważnie pokrzyżował brak Wiktorii Olkowskiej i Eweliny Lisieckiej, z którymi „wygrała” choroba. Było to dla nas ogromne osłabienie i zmuszeni byliśmy jechać ósemką zawodniczek, czterema z rocznika 2005 i czterema z 2006, ale z przekonaniem, że „zostawimy na parkiecie serce”. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, podzielonych w pierwszej rundzie na dwie grupy.
       W pierwszym naszym meczu spotkaliśmy się z zawodniczkami z Warszawy. Mecz był bardzo zacięty. Pierwszą połowę przegrywamy 3: 5 by w ostatniej minucie spotkania wyjść na prowadzenie 7:6. Niestety zabrakło szczęścia i po odbitej rykoszetem piłce, trafia ona do obrotowej przeciwniczek a ta rzuca nam w ostatniej sekundzie bramkę na remis po 7. Mimo tego mecz na duży plus.
      W kolejnym spotkaniu graliśmy z zespołem z Ulana, który jak się później okazało wygrał naszą grupę. Gramy dobre spotkanie i brakuje jedynie skuteczności. Pierwszą połowę przegrywamy 4: 8 by w drugiej zagrać na remis i ostatecznie przegrywamy 10:14. Ostatni mecz grupowy a pierwszy sobotni to potyczka z silnym zespołem z Łukowa. Zaczynamy słabo, od 0: 3 ale na przerwę schodzimy już z remisem po 4. Przy stanie 5: 4 dla nas mamy dwie setki, których jednak nie wykorzystujemy i zamiast wygrywać 7: 4 przegrywamy po kontratakach 5:6. To troszkę podłamało nasze dziewczyny i ostatecznie przegrywamy 6:10. Były to jednak bardzo udane mecze.
       W ćwierćfinale zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grupy A odwiecznym naszym rywalem zespołem z Radzymina. W pierwszej połowie uwidocznił się nasz kompleks tego zespołu. Do szatni schodzimy przegrywając 1:9. Gdy wynik jest już przesądzony zaczynamy grać swoje. Drugą połowę przegrywamy tylko 3:4 a całe spotkanie 4:13. Był to jedyny występ naszych zawodniczek, co, do którego można mieć jakieś zastrzeżenia.
        Pozostaje nam gra o miejsca 5-8. Los sprawił, że w pierwszym meczu jeszcze raz spotkaliśmy się z koleżankami z warszawskiej Kontry. Cieszy fakt, że to nasze dziewczęta lepiej „odrobiły pierwszą lekcje” i w drugim spotkaniu prowadziliśmy pewnie od samego początku (do przerwy 6:2), by ostatecznie zwyciężyć 11:5.
       W niedzielnym meczu o 5 miejsce czekała nas potyczka z zespołem Lublina. Do przerwy przegrywaliśmy, 1: 2 ale tylko, dlatego, że nie potrafiliśmy pokonać bardzo dobrej bramkarki przeciwniczek. Po przerwie poprawiamy rzuty i ostatecznie wygrywamy 7:4. Tak, więc zajmujemy 5 miejsce. Trenerka Radzymina, której zespół wygrał cały turniej a znająca nasz zespół powiedziała, że gdybyśmy mogli skorzystać z chorych dziewcząt to zagralibyśmy razem w finale. Wszyscy byli pod wrażeniem, ze w tak małej miejscowości, w tak małej szkole, bez klas sportowych i ośrodka OZPR można na takim wysokim poziomie grać w tak trudną do nauki piłkę ręczną. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Oliwia Pniewska a do najlepszej siódemki wybrana została Zuzia Stańczak, która rzuciła tyle samo bramek, co królowa strzelczyń z Radzymina. Wyjazd do Białegostoku uznaliśmy za bardzo udany.
  Kolejne nasze potyczki to 14.11 (środa) w Winnicy o godzinie 18: 00 mecz ligowy z Radzyminem i 18.11 (niedziela) o godzinie 11: 00 mecz ligowy w Wyszkowie. Zapraszamy do kibicowania.
         Podziękowania dla rodziców zawodniczek oraz dla Pana Andrzeja Zaręby Dyrektora ZPO w Winnicy za pomoc w organizacji wyjazdu. Wielkie podziękowania należą się również ustępującej Radzie Gminy w Winnicy na czele z ustępującym Wójtem Panem Mariuszem Kowalewskim za dotację gminną, dzięki, której wyjazd był możliwy. Dziękujemy za lata wsparcia dla piłki ręcznej w Naszej Gminie i mamy nadzieję, że otrzymamy niemniejszą ze strony nowej Rady Gminy i nowego Wójta Pana Roberta Wróblewskiego.

Skład zespołu:
Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia, Czyżewska Natalia.

Trener Tomasz Szeliga

Galeria

Powrót na górę