fbpx
niedziela, 31 maj 2020

Wege Festiwal

napisane środa, 15 styczeń 2020 09:56

W warszawskim klubie Medyk odbył się Wege Festiwal. Motywem przewodnim były „Święta bez karpia”.

Swoje stoiska miały firmy z różnych dziedzin, m.in. roślinne zamienniki mięsa, nabiału, sushi, kawa, książki. Uczennice Zespołu Szkół im. B. Prusa z klasy IITŻ: Dagmara Piątkowska i Klaudia Kempczyńska, w ramach projektu „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych", udały się tam w celu pozyskania informacji.
Dagmara Piątkowska:
Podczas Festiwalu próbowałam różnego rodzaju kaw, a także uzyskałam informacje o  jej pochodzeniu i smaku. Spróbowałam też kilku rodzajów mleka - sojowego, kokosowego czy owsianego. Dowiedziałam się, że najtrudniej ubija się mleko kokosowe, a najłatwiej - sojowe.
Rozmowa z profesjonalnym baristą uświadomiła mi, że praca w tym zawodzie jest bardzo interesująca, kreatywna, ale także wymagająca.
Miałam okazję podziwiać sztukę baristyczną (latte art) oraz mogłam dowiedzieć się, jakie obowiązki czekają mnie w tym zawodzie.  Nie obyło się także bez odwiedzenia stoiska z książkami dotyczącymi kawy, które pozwolą mi zgłębić wiedzę na jej temat.
Klaudia Kempczyńska:
Dowiedziałam się, że dieta wegańska nie musi oznaczać rezygnacji z pewnych smaków.  Miałam okazję spróbować wegańskiego sushi, parówki z soczewicy w bułce burakowej z dodatkami, a także sera z nerkowców. Udało mi się również odbyć rozmowę na temat wegańskich zamienników nabiału z jedną z właścicielek firmy "Wege siostry". Zajmują się one produkcją serów z nerkowców, a do swoich produktów używają tylko ekologicznych produktów, bez konserwantów. Z roku na rok popyt na ich sery rośnie, ponieważ coraz więcej ludzi przekonuje się do rezygnacji z nabiału. Mogłam też degustować potrawy kuchni gruzińskiej oraz wegańskiego majonezu. Ważnym elementem wydarzenia było spotkanie przy stoisku z książkami dotyczącymi diety wegańskiej.
Informacje, które uzyskałyśmy odwiedzając Wege Festiwal poszerzyły naszą wiedzę i przyczyniły się do realizacji Indywidualnego Planu Rozwoju Zawodowego w ramach projektu „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych". 

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://wpu24.pl/szkoly/item/1933-wege-festiwal#sigProId954bc46d88