fbpx
poniedziałek, 25 maj 2020

Koloryt narodowy żyje w legendach i baśniach

napisane środa, 27 marzec 2019 21:47

Konkurs plastyczny "Rosja i jej symbole"

Każdy kraj ma nieoficjalne znaki , które wyróżniają go wśród innych. Rosja również posiada unikalne, ale rozpoznawalne na całym świecie  symbole. Szczególne miejsce wśród nich zajmują zabytki architektury. Koloryt narodowy żyje w legendach i baśniach                    .
Uczniowie z naszej szkoły uczący się języka rosyjskiego uruchomili swoją wyobraźnię plastyczną i wykonali prace plastyczne, przedstawiające postaci z bajek rosyjskich lub wybrany obiekt architektury.                                           .
Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki: Agnieszka Warda, Katarzyna Chojnacka i Bożena Jaskulska.
20 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się ocena 17 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs. Prace uczniów były na wysokim poziomie artystycznym. Jury, obradujące pod kierunkiem wicedyrektor Anny Jacek-Walesiak, po burzliwych obradach, wybrało prace, które będą reprezentowały Szkołę w eliminacjach powiatowych podczas podsumowania II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Uzdolnienia plastyczne i wysiłek uczniów zostały  nagrodzone upominkami.
Dziękujemy w sposób szczególny Pani Justynie Zyskowskiej doradcy bankowemu z Oddziału 1 w Pułtusku. To dzięki jej osobistemu zaangażowaniu uczestnicy zostali nagrodzeni gadżetami ufundowanymi przez PKO BP SA.
    Gratulujemy uczestnikom i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszych eliminacjach!