Wzgórze Napoleonka stało się symbolem

Wzgórze Napoleonka stało się symbolem

Od kilku dni w Pułtusku trwają coroczne obchody Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ważnym, tegorocznym, wydarzeniem są uroczystości na Wzgórzu "Napoleonka".


W Muzeum Regionalnym otwarto wystawę poświęconą Pułtuskim Niezłomnym, na I cmentarzu odbył się Apel Pamięci. Chętni mogli spotkać się z z historykiem i publicystą Leszkiem Żebrowskim. Odbył się też tradycyjny IV bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym 2018”.
A na Popławach, na Wzgórzu zwanym "Napoleonka" odbyło się uroczyste poświęcenie krzyża oraz tablicy pamięci w miejscu tajnego pochówku ofiar reżimu komunistycznego w latach 1944 - 1956 z udziałem dr. Dariusza Gałaszewskiego z IPN. W uroczystości - z wojskową oprawą i pocztami sztandarowymi - uczestniczyło wielu pułtuszczan, ale też znamienici goście: minister środowiska Henryk Kowalczyk i dyrektor generalny Lasów Państwowych, wiceminister Andrzej Konieczny.

Po uroczystości, spod Wzgórza wystartował 5 km bieg leśny Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.

Media

5 komentarzy

 • Łukasz
  Łukasz poniedziałek, 05, marzec 2018 01:06 Link do komentarza

  Totalnie inne okoliczności, żeby oceniać z dzisiejszej perspektywy dodatkowo podlanej czerwoną propagandą przez lata. Jednak trzeba się zgodzić, że PiS zaczyna robić krzywdę szczególnie ofiarom radzieckiej okupacji. Wykorzystując te święto do promowania własnych działaczy i ideologii. Powstaje totalny cyrk zwalczających się dwóch radykalnych sekt w postaci lemingów i pelikanów gotowych pozbijać się w imię interesików, układzików, etacików wykorzystując nawet takie wydarzenia. Jeszcze kilka lat temu można było zaobserwować spontaniczne zrywy niezależnych ludzi nawet w Pułtusku i jeszcze większe w dużych miastach. Z roku na rok zaczyna to wyglądać coraz bardziej groteskowo. Patrząc na te fotki to ciężko tam naliczyć dziesięć osób, które posiadają wiedzę poza memami i jedyną słuszną prawdą, a i przyszły oddać szczery hołd bestialsko pomordowanym Polakom. Nie wszystko należy robić w blasku fleszy panie i panowie. Osoby nie szukające poklasku też są i w naszym miasteczku i chwała im za to.

 • GK
  GK niedziela, 04, marzec 2018 21:50 Link do komentarza

  Jak widać pogrobowcy komuny nadal żyją i boli ich że prawda zwycięża.
  Cóż, tyle będą ludzie wiedzieli ile w młodości się nauczą, brawo dla nauczycieli i rodziców którzy uczą dzieci Prawdy! Po ponad półwieczu zakłamania i zbrodni prawda wyxhodzi na jaw.

 • monter
  monter niedziela, 04, marzec 2018 20:14 Link do komentarza

  Są ofiary a gdzie kaci tj. bandyci z MO, UB, KBW-korpusu bezpieczeństwa wewnętrznego, IW-informacji wojskowej, gdzie dla nich sąd i kara choćby symboliczna !?

 • l
  l niedziela, 04, marzec 2018 16:07 Link do komentarza

  proponuję moim kolegom, nauczycielom, więcej czasu spędzić w zaciszu domu przy mądrej lekturze, niż pojawiac się w okolicznościach hołubiącycych bandytów.
  Jesli nauczyciele służą złej zmianie, kto obroni nasze dzieci
  Proponuję chwilę zastanowienia

 • Piotr
  Piotr niedziela, 04, marzec 2018 14:55 Link do komentarza

  Wzgórze Napoleonka staje się symbolem politycznego lansu. Szkoda.

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę