Policjantki na teatralnej scenie

Policjantki na teatralnej scenie

Część artystyczna to tylko początek atrakcji jakie uczniom zapewnili organizatorzy upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W spotkaniu wzięło udział około 150 osób.

Wczoraj w ramach projektu realizowanego na terenie gminy Gzy, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Przewodowie Poduchownym wzięli udział w spotkaniu literacko- plastycznym „Z Legendą w Polskę”. Niecodzienne lekcje zorganizowane zostały dzięki współpracy Pani Dyrektor z Urzędem Gminy w Gzach, Gminną Biblioteką Publiczną, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Policją.
Lektorem części artystycznej była Pani Barbara Polańska - wójt gminy, zaś w rolę aktorów, obok uczniów szkoły, ich rodziców, Zastępcy Wójta gminy Gzy, Kierownika GOPS w Gzach wcielili się również funkcjonariusze Posterunku Policji w Świerczach i policjantki pułtuskiej komendy. Po przedstawieniu uczniowie przystąpili do warsztatów patriotycznych. Pod okiem organizatorów wykonywali kotyliony, flagi oraz godła.
Była to świetna okazja do poznania policjanta z tej „drugiej strony”, możliwości swobodnej rozmowy ale też wysłuchania rad i wskazówek dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Powrót na górę