fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Bezpłatna diagnostyka w Kacicach!

napisane piątek, 15 listopad 2019 14:41

Już jutro, na stacji diagnostycznej w Kacicach, w ramach akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich samochodach

Prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

21 października ruszyła czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", która będzie trwała do 15 grudnia 2019 r. Celem działań jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Do działań włączyli się diagności z PHU Moto Agro Michał Pruszkowski (tel. 23 692 00 80). Już jutro, na stacji diagnostycznej w Kacicach, kierowcy będą mogli nieodpłatnie sprawdzić stan świateł. Oceniany będzie zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia a także natężenie emitowanego światła.

W związku z akcją trzeba się liczyć, że policjanci z pułtuskiej komendy, podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na sprawność oraz zasadność użycia oświetlenia pojazdu. Dlatego warto sobie przypomnieć jakich świateł i kiedy należy używać. Trzeba też pamiętać, że uchybienia w oświetleniu są podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pamiętajmy! Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Na polskich drogach ginie zbyt dużo osób, dlatego kładziemy tak duży nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska

Więcej w tej kategorii: Ferie w 5 MBOT Uwaga, oszuści!