fbpx
poniedziałek, 01 czerwiec 2020

Mazowiecka KAS realizuje swoje zadania

napisane piątek, 20 marzec 2020 15:15

Zagrożenie koronawirusem spowodowało wprowadzenie ograniczeń w kontaktach bezpośrednich z  urzędami skarbowymi i celno-skarbowymi

Nie oznacza to jednak, że nie otrzymasz zwrotu podatku, czy odpowiedzi na wniosek
 o przyznanie ulgi. Nie widać nas, ale przez cały czas pracujemy, sprawdzamy rozliczenia podatkowe, realizujemy zwroty podatków i odprawiamy towary.
Zamknięte drzwi urzędów nie oznaczają, że nasza praca została zawieszona. Większość zadań wykonujemy elektronicznie, dlatego zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty e-usług. Udostępniliśmy również w urzędach skarbowych w województwie mazowieckim większą liczbę numerów telefonów, pod którymi odpowiadamy na Państwa pytania.
Funkcjonariusze mazowieckiej KAS obsługują także  specjalne rejsy czarterowe z krajów Unii Europejskiej i innych regionów świata, realizowane przez PLL LOT w ramach operacji „LOT do Domu”. Dzięki temu możliwy jest powrót do domu polskich obywateli.
Jednocześnie kontrolujemy zagraniczne przesyłki pocztowe, eliminując z nich niebezpieczne towary. Podkreślić należy, że w ramach współpracy z zarządzającym lotniskiem i Głównym Inspektoratem Sanitarnym  przy każdym ciągu komunikacyjnym (pasie) przejścia granicznego rozlokowane zostały pojemniki na  karty lokalizacyjne oraz informacje przygotowane przez Graniczną Inspekcję Sanitarną.
Prosimy o zdalny kontakt. W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji kierujmy się wzajemnym zrozumieniem i dbaniem o wspólne bezpieczeństwo.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Krajowa Administracja Skarbowa

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie/ Urząd Skarbowy w Pułtusku