fbpx
czwartek, 04 czerwiec 2020

Kronika działań strażaków

napisane poniedziałek, 02 grudzień 2019 16:19
Strażacy usunęli skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Psary gm. Obryte Strażacy usunęli skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Psary gm. Obryte Fot. OSP Obryte

W dniach 25.11.2019 r. – 01.12.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach

25 listopada
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki potrącenia pieszej przez samochód osobowy na drodze krajowej nr 61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. Potrącona kobieta na skutek doznanych obrażeń zmarła.
27 listopada
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) został zadysponowany do wyczuwalnego zapachu gazu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ul. Widok. Na miejscu urządzenia pomiarowe nie wykazały obecności szkodliwych substancji. Przypuszczalną przyczyną zapachu gazu był niedokręcony zawór butli gazowej po wymianie.  
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (3 ratowników) usunęły skutki wypadku trzech samochodów osobowych w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
28 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Psary gm. Obryte. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.
29 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu mieszkania w Pułtusku przy ul. 13 Pułku Piechoty. Wewnątrz mieszkania zastano śpiącą kobietę, która nie słyszała nawoływania i pukania córki do drzwi.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu mieszkania w Pułtusku przy ul. Warszawskiej. Na miejscu okazało się, że mężczyzna znajdujący się w mieszkaniu sam otworzył drzwi.
30 listopada    
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) i jeden zastęp z OSP Trzepowo (8 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru samochodu ciężarowego, który według zgłaszającej cały czas poruszał się po drodze krajowej nr 61 w kierunku Warszawy. O zdarzeniu powiadomiono KP PSP w Legionowie. Po dojechaniu do końca rejonu powiatu pułtuskiego nie napotkano pożaru samochodu.
01 grudnia
Dwa zastępy z JRG (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym jednopiętrowego, murowanego budynku jednorodzinnego w Pułtusku przy ul. Nasielskiej.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar kosza na śmieci w Pułtusku przy ul. Widok.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski