Chciał pomóc, wpadł w tarapaty

Chciał pomóc, wpadł w tarapaty

Ze względu na zimową, zmienną aurę, drogi naszego powiatu stają się bardzo niebezpieczne, przez co ostatnie zdarzenie w Gładczynie mogło zakończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, jednocześnie przypominając o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.


14 lutego ok. godz. 22 policjanci Ruchu Drogowego otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na trasie Pułtusk- Wyszków. Z ustaleń wynika, że 23- letni kierujący Volvem wyciągał na drogę znajdującą się w rowie Astrę. Będąca już na jezdni osobówka nie została prawidłowo zabezpieczona przed przemieszczeniem się  co spowodowało stoczenie się pojazdu na pas ruchu, którym prawidłowo poruszał się kierowca Corsy. Częściowo uszkodzone zostały oba pojazdy. Szczęśliwie- uczestnicy nie doznali obrażeń. Kierowca wyciągającego pojazdu został ukarany 300 złotowym mandatem karnym.

Policja apeluje w takich sytuacjach o zachowanie ostrożności! Zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie przed niekontrolowanym przemieszczeniem się pojazdu i zapewnienie asekuracji innej osoby tak aby nasza pomoc nie miała odwrotnych skutków.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo użytkowników dróg ma wpływ wiele czynników, które zależne są przede wszystkim od nas samych. Tym na co nie mamy wpływu jest pogoda. Jednak nie jest ona wytłumaczeniem dla braku koncentracji kierowców, przeceniania przez swoich umiejętności i możliwości prowadzonych pojazdów. Szczególną ostrożność powinni w tym czasie zachować także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – piesi i kierowcy jednośladów.

Powrót na górę