Areszt za napad na stację paliw w Zbroszkach

Areszt za napad na stację paliw w Zbroszkach

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów sprawca został zatrzymany niezwłocznie po zdarzeniu. W wytypowaniu osób mogących brać udział w rozboju ważną rolę odegrali w piątkowy wieczór dyżurni pułtuskiej komendy. Wzorowo skoordynowali działania podległych służb. Będący na miejscu kryminalni wytypowali i zatrzymali jednego ze sprawców.

Skuteczność policjantów często zależy od oficera dyżurnego jednostki. Musi on szybko podejmować decyzję o rozmieszczeniu służb w razie zaistnienia zdarzenia kryminalnego. Do sukcesów dokłada się jeszcze wieloletnia praca funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz znajomość terenu, co zaprocentowało w miniony piątek 2 marca br.
Tego dnia ok. godz.17., dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na stację paliw w Zbroszkach. Na miejsce zostało wysłanych kilka patroli. Funkcjonariusze ustalili, że do budynku stacji wszedł młody mężczyzna i trzymając w ręku gaz, obezwładnił pracownika i zażądał wydania pieniędzy. Sprawca ukradł kasetkę, w której było około tys. zł. i oddalił się z czekającym na niego w Matizie mężczyzną.  Policjanci będący na miejscu przeglądali monitoring, który doprowadził do wytypowania osób biorących udział w napadzie. W tym czasie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego prowadzili kolejne ustalenia i to one doprowadziły do jednego z pułtuskich hoteli- miejsca, w którym ukrył się jeden ze sprawców. 27- latek został niezwłocznie zatrzymany i przewieziony do komendy. Odnaleziony na terenie miasta, porzucony pojazd, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec naszego powiatu został już przewieziony do Zakładu Karnego. Policjanci znają też personalia drugiego sprawcy i mają nadzieję, że wnikliwa praca przy sprawie pozwoli na jego szybkie zatrzymanie.

Powrót na górę