Poprosiła o zdjęcie obrączki

Poprosiła o zdjęcie obrączki

 W dniach 05.03.2018 r. – 11.03.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 13 zdarzeniach:

05 marzec
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów
w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica
•    Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w Pułtusku przy ul. Baltazara.
06 marzec
•    Dwa zastępy: z JRG (4 ratowników) z OSP Gzy (6 ratowników) zostały zadysponowane do zdarzenia, w którym doszło do próby samobójczej w miejscowości Szyszki. Pomimo długiej resuscytacji mężczyzny, lekarz ZRM stwierdził zgon.
07 marzec
•    Do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku zgłosiła się kobieta prosząc o pomoc w usunięciu zaciśniętej na palcu obrączki. Ratownicy przy pomocy specjalnych kleszczy usunęli obrączkę. W akcji brał udział jeden zastęp z JRG (5 ratowników).
08 marzec
•    Dwa zastępy z JRG Pułtusk (7 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ul. 17 sierpnia 60. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym.
09 marzec
•    Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej samochodu osobowego w miejscowości Łępice gm. Pokrzywnica. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
•    Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej samochodu osobowego w miejscowości Płocochowo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
•    Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do budynku wielorodzinnego na ul. 3 Maja w Pułtusku. Zgłaszająca kobieta uskarżała się na złe samopoczucie (podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla). Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali poszkodowaną kobietę przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy dokonali w mieszkaniu pomiarów detektorem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych dla zdrowia. Nie stwierdzono zagrożenia.
•    Jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) ugasiły pożar drewnianej sauny w miejscowości Winnica ul. Pułtuska 5.
10 marzec
•    Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Szygówek gm. Pułtusk (starorzecze rzeki Narew) gdzie zgodnie ze zgłoszeniem znajdowało się ciało mężczyzny w wodzie. Ratownicy ewakuowali ciało nieprzytomnego mężczyzny i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Przybyły na miejsce lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon.
•    Jeden zastęp z JRG (6 ratowników) został zadysponowany do zamkniętego budynku jednorodzinnego w miejscowości Chmielewo gm. Pułtusk, w którym znajdował się starszy nieprzytomny mężczyzna. Ratownicy przy użyciu sprzętu burzącego wyważyli drzwi i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Przybyły na miejsce lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon.
•    Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ewakuował psa z domku letniskowego w miejscowości Szygówek. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było brak możliwości dotarcia do budynku, w którym znajdował się pies.
•    Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do budynku jednorodzinnego w miejscowości Łubienica – Superunki, w którym załączyła się czujka tlenku węgla. Ratownicy przeprowadzili badanie na obecność tlenku węgla (wskazanie detektora 10 ppm, tlenku węgla, mieszkanie przewietrzono likwidując zagrożenie. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego.

Powrót na górę