17 strażackich interwencji

Fot.OSP Głoodowo Fot.OSP Głoodowo

 W dniach 04.06.2018 r. – 10.06.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 17 zdarzeniach:

04 czerwiec
Jeden zastęp z JRG (3 ratowników) usunął konar drzewa w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. Konar stwarzał zagrożenie dla ruchu kołowego.
05 czerwiec
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 ratowników) usunęły oberwane konary drzewa
w Pułtusku ul. Rybitew.
06 czerwiec
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Olbrachcice w celu zabezpieczenia zasilania aparatu oddechowego w energię elektryczną przy pomocy agregatu prądotwórczego. Aparat tlenowy był używany przez chorą kobietę.
07 czerwiec
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) ugasił pożar śmietnika ulicznego w Pułtusku ul. A. Mickiewicza.
Jeden zastęp z OSP Gnojno (2 ratowników) usunął gniazdo os z budynku mieszkalnego w miejscowości Boby 3 gm. Pułtusk
08 czerwiec
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) usunęły plamę substancji ropopochodnej z kanałku rzeki Narew w Pułtusku ul. Bulwar im. I Pułtuskiego Batalionu Saperów.
Dwa zastępy: jeden z JRG (5 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) ugasiły pożar bel siana w Pokrzywnicy ul. Aleja Jana Pawła II. Bele były przewożone przyczepą rolniczą.
Trzy zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do pożaru Starostwa Powiatowego. Alarm Pożarowy, który wpłynął z monitoringu okazał się fałszywy.
09 czerwiec
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku ul. Traugutta.
W związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 09 czerwca jednostki Straży Pożarnej  dostarczały wodę do celów sanitarnych na ulicę Tartaczną, Na Skarpie, Jana Pawła II, Mickiewicza, Tysiąclecia oraz do Szpitala Powiatowego Gajda –Med. Sp. z o.o. ul. Kwiatkowskiego.
10 czerwiec
Dwa zastępy: z JRG (4 ratowników) i OSP Świercze (5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z dostawczym w miejscowości Świerkowo gm. Świercze. Odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Trzy zastępy: z JRG (4 ratowników), OSP Głodowo (5 ratowników) i OSP Trzciniec (6 ratowników) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk

Powrót na górę