Potrącenie pieszego w Zatorach

Fot. KPP Fot. KPP

Do zdarzenia doszło w Zatorach, przed godz. 10. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do pułtuskiego szpitala. Policja apeluje o ostrożność.Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że z pojazdu służby oczyszczalni miasta wyszedł 64- letni mieszkaniec Zator i chwilę po tym jak pojazd odjechał mężczyzna chciał przejść na drugą stronę drogi. Wszedł wprost pod jadącą Hondę. Na skutek zderzenia doznał urazu głowy, złamania żeber i nogi. Został przetransportowany do pułtuskiego szpitala.

Zdarzenie to dowodzi jak niezwykle łatwo może dojść do tragedii na drodze. Ogromne znaczenie ma zdolność przewidywania zachowań pieszych i szybka reakcja kierującego na potencjalne zagrożenie i minimalizację skutków niewłaściwego zachowania na drodze. Niezwykle istotna jest również świadomość zagrożeń na drodze wśród pieszych uczestników ruchu drogowego oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym.

Opisane wydarzenie niech będzie przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i uruchomi wyobraźnię – szczególnie tych, którzy nie mają respektu i szacunku dla drogowego prawa.

Powrót na górę