fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Komputer wezwał strażaków

napisane poniedziałek, 23 marzec 2020 16:36

W dniach 16.03.2020 r. – 22.03.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 10 zdarzeniach

16 marca
Cztery zastępy z JRG (12 strażaków) ugasiły pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ul. Wojska Polskiego. Ewakuowano jedną osobę z palącego się mieszkania i sześć osób z sąsiednich lokali. Dwie z tych osób zostało zabrane do szpitala na obserwację. Po ugaszeniu pożaru usunięto z mieszkania nadpalone i zniszczone elementy wyposażenia. Przyczynę pożaru ustala Policja.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) usunął martwego psa ze studni znajdującej się na jednej z posesji w miejscowości Przemiarowo gmina Pułtusk. Martwe zwierzę zostało przekazane właścicielowi w celu wykonania utylizacji.
17 marca
Dwa zastępy z JRG (9 ratowników) zostały zadysponowane do zgłoszenia E-call (ogólnoeuropejski system powiadamiania o wypadkach drogowych) wysłanego z samochodu osobowego stojącego na poboczu drogi przy ulicy Batalionów Chłopskich w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że alarm był fałszywy.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w Pułtusku przy ulicy Wyszkowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie stwierdzono oznak pożaru.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar drewnianego garażu w Pułtusku przy ulicy Uzdrowiskowej. W wyniku pożaru poparzeń dłoni i kończyny dolnej doznała jedna osoba, która została zabrana do szpitala. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
19 marca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zabezpieczył uszkodzony samochód ciężarowy stojący na pasie drogi krajowej nr 61 w Pułtusku na ulicy Daszyńskiego. Przyczyną zdarzenia było zerwanie zabudowy samochodu ciężarowego i wysypanie przewożonego ładunku.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Łady - Krajęczyno gmina Gzy. Samochód osobowy po dachowaniu znajdował się w rowie drogi wojewódzkiej. W zdarzeniu ranny został kierowca, który po udzieleniu pomocy medycznej został zabrany do szpitala. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego pojazdem.
20 marca
Jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) zabezpieczył uszkodzony słup energetyczny i zerwane linie energetyczne w miejscowości Obryte. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było uszkodzenie słupa przez pojazd rolniczy.
21 marca
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) ugasił pożar składowanych gałęzi w Pułtusku przy ulicy Wygon 2. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
22 marca
Dwa zastępy z JRG ( 8 strażaków) i dwa zastępy z OSP Świercze ( 6 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Bylice gmina Świercze. Przed przybyciem zastępów pożar ugasili mieszkańcy. Działania strażaków polegały na sprawdzeniu pomieszczeń budynku kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym. Zagrożeń nie stwierdzono. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Spaleniu uległa część elewacji budynku.


Zdjęcie autorstwa Matheus Bertelli z Pexels

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski