Głodowo pechowe dla rajdowców

Głodowo pechowe dla rajdowców

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pułtusku zatrzymali w ostatnich dniach dwa prawa jazdy kierującym, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość w terenie

 Do wykroczeń doszło w Głodowie. Pierwszym kierowcą okazał się 39 – letni mieszkaniec Warszawy.

Kierowca Jeepa jechał z prędkością 101 km/h. Zgodnie z przepisami, za powyższe wkroczenie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, celem podjęcia decyzji, przez organ wydający uprawnienia, o ich cofnięciu na 3 miesiące. Policjanci nałożyli na kierującego mandat i punkty karne. Ten zaś nie zgodził się z decyzją funkcjonariuszy, wobec tego mundurowi sporządzili dokumentację wnioskując o ukaranie do Sądu. 

Drugiego tak bezmyślnego zachowania dopuścił się 33- letni kierowca Skody.

Przeprowadzony przez funkcjonariuszy pomiar wykazał, że mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Został ukarany 400 złotowym mandatem i punktami karnymi a jego prawo jazy zostało zatrzymane.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku na drodze. Niech przytoczone zdarzenia będą przestrogą dla innych. Mundurowi będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy na pułtuskich drogach.

Powrót na górę